Advent je za dverami, ako pripraviť domácnosť na toto obdobie?

Sponzorované odkazy:

Advent je za dverami, ako pripraviť domácnosť na toto obdobie?

28. novembra tu máme prvú adventnú nedeľu. Advent má byť čas pokoja a čakania na príchod narodenia Ježiša. V našich domácnostiach je to naopak najhektickejšie obdobie roka – pečenie cukroviniek, vianočné upratovanie, zháňanie darčekov, stromčeka a vianočných dekorácií.

Dnešná doba už je jednoducho taká, už na konci septembra niektoré obchody vystavujú vianočné cukrovinky a dekorácie. Obchodníci jednoducho chcú na vianočných sviatkoch zarobiť. A aj keď si povieme, že tento rok si advent užijeme a nebudeme „blázniť“, aj tak sa vždy necháme strhnúť davovým šialenstvom a už od Mikuláša všetci šalieme, riadime byt a sme „na nervy“. Keď si ale adventný čas starostlivo naplánujeme, budeme viac v pokoji a budeme mať čas aj na rozjímanie, vianočné trhy, a rozprávanie s priateľmi a rodinou pri varenom víne.

Kedy sú tento rok adventné nedele?

Advent 2021 začína veľmi skoro. Prvú adventnú nedeľu (železnú) budeme mať už tento týždeň ( 28.11. ). Ďalšiu (bronzovú) nedeľu oslávime presne na Mikuláša, teda 5. decembra . 12. decembra zapálime tretiu sviečku na počesť striebornej nedele. Posledná nedeľa pred príchodom Ježiška je 19. decembra .

Tým, že tento rok začína advent veľmi skoro, môžete si pomaly, ale určite začať zdobiť byt vianočnými dekoráciami. Naplánujte si umývanie okien, upratovanie, nákup vianočných darčekov – pokojne si môžete urobiť adventný rozpis. Nenaháňajte sa, rozplánujte si všetko na drobné úlohy a každý deň urobte jeden. Napríklad nákup imela, adventného venca, dekorácií, plánujte aj „veľký“ vianočný nákup potravín, darčekov atď.

Vianočné upratovanie si tiež rozdeľte – jeden deň okná, ďalšie pranie dečiek a dekoračných vankúšikov, mokré čistenie kobercov a podobne. Nielenže ušetríte cennú energiu, ale budete skutočne viac v pokoji.

Na papier so zoznamom úloh pred Vianocami si napíšte aj chvíle, kedy navštívite svojich blízkych, zájdite sa spolu porozprávať. Tento rok si to zaslúžime, veď sme boli všetci tak dlho doma na homeofficoch, vlani sme za svojimi blízkymi ani nemohli ísť. Samozrejme aj tento rok sa vzdajte návštev, pokiaľ máte podozrenie, že na vás niečo lezie – a nemusí to byť ani koronavírus – nikto nechce Štedrý deň tráviť s čajom v perinách.

O adventných vencoch sme už písali vlani. Ak si chcete prečítať o jeho symbolike, otvorte si tento článok . Neuvedomili ste si, že tento rok začína advent naozaj skoro a chcete si svoj veniec vyrobiť? Poradíme vám tu .

Tak krásny a pokojný advent všetkým!

Článok Advent je za dverami, ako pripraviť domácnosť na toto obdobie? bol publikovaný 27. listopadu 2021 v 07.00 v rubrike Dom. Autorom článku je Petra Havlíková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...