Jedlo hrou alebo štýlové príbory

Tagy:  príbor, príbory, riady, lyžička, vidlička, lyžica, nôž, jedálenský nôž, dekorácie, dizajn, dizajnový riad, fimo, hmota fimo, stolovanie, gastronómia, stravovanie

Sponzorované odkazy:

Jedlo hrou alebo štýlové príbory

Tiež si spomínate na dobu, kedy vrcholom dizajnu pri jedálenskom stole boli stainless príbory Made in Czechoslovakia so symetrickou kosoštvorcovou rytinou? V odvážnejších domácnostiach sa objavovali tzv. rozkládačky, jedlo sa príborom zdobeným rytinou „Jednota“ alebo „Hotely a reštaurácie“ a servírovalo na tanieroch „Hotel Dukla“. Pred kreativitou týchto reklamných predmetov dnes bledne hociktorý marketingový démon…

Dnes už sme o kúsok ďalej… V samoobsluhe už nestačí drôtený košík, ktorý hocikedy dokázal dômyselne prepichnúť vrecko s mliekom, ktoré potom kvapkalo celou cestou až domov. Rovnako tak pri stole už chceme jesť len pomocou kvalitných príborov pýšiacich sa titulom Made in Sweden. Ale povedzme si úprimne, že príbor vo svojom historickom vývoji nedoznal väčších ergonomických a vlastne ani dizajnových zmien.

Čo s tým? Je vôbec možné tak obyčajnú vec ako je príbor nejako ozvláštniť a urobiť deťom (alebo i dospelým) z jedla zážitok?

Vďaka obchodu http://www.fler.cz/kakou môžete mať na príbore prakticky čokoľvek – vláčik, safari, zvieratká zo statku, z lúky, more… Nastávajúci novomanželia uvítajú príbor s ozdobou postavičiek nevesty a ženícha, manžel napríklad uvíta štýlovú kávovú lyžičku s vnadnou slečnou… Milovníkom športov ponúkneme príbor v štýle futbalu, hokeja alebo baletu.

Podľa zásad nouvelle cuissine sa má jesť aj očami… tak prečo si nekúpiť štýlový príbor podľa vášho želania a ešte viac tak neozvláštniť vaše kúzlenie v kuchyni?

Štýlové príbory a lyžičky sú zdobené fimo hmotou, ktorá vyniká svojou stálofarebnosťou, pevnosťou, ale aj ľahkosťou. Možno ich umývať a vydržia aj nejaké to tvrdšie zaobchádzanie. Vznikajú stále nové vzory a je možné vymodelovať čokoľvek, aj na želanie.

zdroj a foto: http://www.fler.cz/kakou

Článok Jedlo hrou alebo štýlové príbory bol publikovaný 1. května 2014 v 07.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...