Sedadlá do vane

Tagy:  sedátka, sedátka do vane, sedátka pre invalidov, sedátka pre seniorov, sedátka na vaňu

Sponzorované odkazy:

Sedadlá do vane

Detské sedačky do vane

Každé kúpanie je pre deti zdrojom zábavy a poznania nových vecí, vo vode sa dieťa odráža nožičkami, naťahuje sa po plávajúcich hračkách, nakláňa sa do všetkých strán, za každej situácie chce preplávať na druhú stranu vane. Vaňa je miestom, kde sa dieťaťu musí venovať zvýšená pozornosť, pretože počas nepatrného okamihu by mohlo dôjsť k jeho poraneniu. Výrobcovia detských potrieb na túto situáciu dokázali funkčne zareagovať a vytvorili bezpečné sedadlo, ktoré je možné použiť do všetkých typov vaní i vaničiek. Sedátko sa tak stalo vo väčšine domácností s malými deťmi nepostrádateľným pomocníkom pri kúpaní.

Ergonomický tvar a zaoblené prevedenie sedačky bez ostrých hrán zaisťuje príjemný kúpeľ detí a bezstarostnosť rodičov. Sedačka umožní pohodlný a bezpečný posed dieťaťa vo vani v čase, keď ho rodičia umývajú. Klasické sedačky sú určené pre batoľatá vo vekovom rozmedzí od 6 do 15 mesiacov, maximálne do váhovej kategórie 15 kg.

Sedadlá sú vybavené gumovými prísavkami, ktoré sa prilepia ku dnu vane a tým zaisťujú pevnú stabilitu.

Súčasťou detských sedadiel býva pultík s farebnými umelohmotnými hračkami, vodotryskom aj počítadlom, ktorým sa dieťa počas kúpeľa zabaví a rodičia ho môžu bez zbytočného kriku umyť. Podľa potreby sa môže hrací pultík jednoducho odklopiť, čím sa zabezpečí lepšia manipulácia s dieťaťom.

Pre väčšie deti sa na trhu objavila novinka v podobe sedačky s vykrojeným priestorom pre nohy a zadoček. Tento typ sedačky je určený pre deti, ktoré sa dokážu vo vani sami umývať a sú staršie ako 15 mesiacov. Sedačka je určená do váhovej kategórie 25 kg, čo zodpovedá maximálnej vekovej hranici dieťaťa 40 mesiacov.

Cena sedačiek sa pohybuje v cenovom rozpätí od 15 do 60 €, cenu ovplyvňuje značka výrobcu, kvalita a typ sedačky. Drahšie typy sedačiek bývajú vybavené polohovacím systémom, ktorý umožní nastavenie polohy v ľahu i sede.

Sedačky do vane pre invalidov, seniorov a menej pohyblivých ľudí

Tieto sedačky slúžia na uľahčenie vykonávania osobnej hygieny osobám so zníženou pohyblivosťou, pre seniorov, invalidov, nemohúcich či menej pohyblivých ľudí. Sedačky umožňujú pre túto skupinu ľudí najvyššiu možnú bezpečnosť počas kúpania.

Sedačky delíme do troch kategórií:

sedačka na vaňu

Sedačka sa kladie cez horné okraje vane a sedacia plocha je umiestnená na úrovni horného okraja vane. Tento druh sedačky je výborným pomocníkom osobám s obmedzenými pohybovými schopnosťami a bolesťami chrbta. Sedadlo sa pripevní na horný okraj vane, čím zabezpečí osobám ľahší prístup do vane, pretože sa ho môže pridržiavať. Úchytky na vaňu bývajú nastaviteľné podľa šírky vane. Na jednej strane sedačky býva umiestnené madlo, ktoré slúži pre jednoduchší vstup a výstup z vane. Na povrchu sedadla sú otvory, ktoré umožnia dôkladnému pretekaniu prebytočnej vody, gumové protišmykové podstavce zabraňujú poškodeniu povrchu vane. Niektoré typy sú vybavené nádobkou na mydlo. Nosnosť týchto typov sedadiel býva maximálne do 130 kg. Cena sa pohybuje v rozmedzí od 40 do 60 €.

sedačky umiestnené vo voľnom priestore na dne vane

sedačky sa vešajú na horný okraj vane, ale ich sedacia plocha sa nachádza vo voľnom priestore, niekoľko centimetrov nad dnom vane. Nastavenie výšky je individuálne, zavesenie sedadla sa odporúča obvykle 15 cm pod horný okraj vane. Tento typ sedačky je najdrahší, cena sa pohybuje od 60 do 100 €.

sedačky do vane

Sedačka vyzerá obdobne ako umelohmotná stolička – stupienok, ktorý sa používa pri vstupe do vane. Je vyrobená z polypropylénu, povrch sedacej plochy je s otvormi, ktorými preteká prebytočná voda. Stabilitu sedačky zaisťujú pevné nohy, ktoré sú zabezpečené prísavnými doštičkami. V sedačke je hygienický výrez pre ľahšie prevedenie osobnej hygieny. Cena za sedačku sa pohybuje rádovo od 40 do 60 €.

Článok Sedadlá do vane bol publikovaný 27. ledna 2013 v 06.30 v rubrike Byt. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...