Test vôní do záchodu - ktoré sú najkvalitnejšie?

Tagy:  test vôní, záchod, wc, toaleta, hygiena, dávkovač, gél, kapsule, tekutina, zásobník, záves, vôňa

Sponzorované odkazy:

Test vôní do záchodu - ktoré sú najkvalitnejšie?

Toaleta je potrebnou miestnosťou v každom byte i dome a predsa len v nej nejaký ten čas strávime, preto by sme tu mali dodržiavať hygienicky čisté prostredie a príjemné ovzdušie. Čo by na každom WC rozhodne nemalo chýbať, je samozrejme toaletný papier, osviežovač vzduchu, ale tiež kvalitné vône do záchodu, ktoré ho nielen dokonale zbavia baktérií, vyčistia, ale navyše celú miestnosť krásne prevoňajú. Pozrite sa na test záchodových vôní a urobte si obrázok o tom, ktoré stoja za investíciu a akým variantom sa naopak oblúkom vyhnúť.

Gél Duck Fresh s dávkovačom

Veľmi obľúbeným variantom sú v posledných rokoch gélove vône s dávkovačom, ktoré sa do misy prakticky aplikujú a svoju arómu i textúru uvoľňujú postupne, preto dlhšiu dobu vydržia. Ako si ale v teste viedol Duck Fresh, ktorý zapĺňa televízne kanály svojimi reklamami? Podľa návodu z jedného dávkovača urobíte 6 gélových dielikov, ktoré by mali vydržať až 100 spláchnutí a treba podotknúť, že naozaj nejde o plané sľuby. Čo sa intenzity vône týka, zo začiatku je veľmi intenzívny a približne po týždni slabne.

Cena prípravku je 2,50 €, čo je v porovnaní s kvalitou dobrá cena.

Dodajte svojej toalete čistotu a sviežosť, autor: Explore TravelDodajte svojej toalete čistotu a sviežosť, autor: Explore Travel

Savo WC blok

Aj tohto WC pomocníka určite poznáte z reklám, kde sľubuje hygienicky čisté prostredie a dlhú trvanlivosť. Pravdou je, že prostriedok naozaj príjemne vonia a to celkom dlho, avšak veľkým sklamaním bol fakt, že vydržal iba 3 dni, čo je v porovnaní s cenou akosi nevýhodné.

Cena prípravku je síce 1,20 €, ale trvanlivosť náplne je len pár dní.

WC Net Energy záves

V kurze sú tiež akési WC závesy s obsahom tekutiny, ktorá by sa podľa návodu mala postupne uvoľňovať takmer mesiac, pričom s každým spláchnutím uvoľní krásnu vôňu. Testovaným závesom sa stal WC Net Energy, ktorý vydržal síce úctyhodných 21 dní, avšak takisto táto doba nezodpovedá sľubovanej reklamnými pútačmi. Čo sa vône týka, levanduľa prevonia vašu toaletu na pomerne dlhú dobu a gél ju krásne vyčistí, čo je asi kľúčové.

Cena prípravku je 1,50 €, takže rozhodne ide o najekonomickejší výrobok zo všetkých testovaných.

Záverom

Gélové kapsule sú stávkou na istotu, pretože v toalete naozaj dlho vydržia a príjemne voňajú. Čo sa tekutých zásobníkov týka, ich trvanlivosti bohužiaľ nemožno veľmi veriť a intenzita vône nie je nijako korigovaná. WC závesy vyjdú finančne rozhodne najlepšie a ich dezinfekčný účinok možno porovnať s gélovými kapsulami, preto sa vo výsledku javia ako najvhodnejší variant.

Článok Test vôní do záchodu - ktoré sú najkvalitnejšie? bol publikovaný 16. května 2014 v 07.15 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...