Detské koberce

Tagy:  Detské koberce, koberce, hracie koberce,

Sponzorované odkazy:

Detské koberce

Ak ste sa rozhodli vášmu dieťaťu zaobstarať do detskej izby koberec, urobili ste správne rozhodnutie z mnohých dôvodov – ako z hľadiska praktického, tak aj estetického a pre dieťa zábavného.

Praktická stránka

Koberec izoluje chlad od podlahy, preto chráni vaše dieťa pred prechladnutím nôh. Skvelá voľba je zaobstarať si koberce aj na steny, aspoň do výšky dieťaťa – stenám tak hrozí menšie riziko znečistenia či pomaľovania a vy si ušetríte prácu s prípadným častým maľovaním. Koberec tiež tlmí zvuky a chráni predmety pred pádom a následným rozbitím. Koberce sa vyrábajú buď strojovo alebo ručne. Ručná výroba je drahšia a vzácnejšia, ale je zároveň vo väčšine prípadov kvalitnejšia a stále častejšie vyhľadávaná. Čo sa týka materiálov, koberce ponúkajú veľké množstvo výberu – od klasickej vlny cez syntetické vlákna ako je polyamid, polyester alebo polypropylén až po rôzne druhy priadze (juta, bavlna, kokos) či prírodný hodváb. Vlna je pravdepodobne najlepší a najkvalitnejší materiál, jej veľkou nevýhodou ale je, že nie je príliš odolná proti špine. V dnešnej dobe sa preto najčastejšie vyrábajú koberce v kombinácii z prírodných a umelých vlákien (nylonu). Za najlepšiu techniku ​​výroby sa považuje tkanie, do frekventovanej miestnosti sa odporúča koberec vyrobený technikou vpichovania.

Estetická a zábavná stránka

Detské koberce by mali žiariť farbami. Jasné farby totiž v deťoch vzbudzujú aktivitu a radosť. Deti majú radi koberce s obrázkami – najlepšie s ich obľúbenými rozprávkovými postavičkami ako je napr. Medvedík Pú, Barbie, Mickeymousem, princezná, piráti, a veľa ďalších. Populárne sú tiež tvarované koberce v tvare srdca, kruhu či komiksové postavičky. Najväčšiu radosť deťom ale urobíte tzv. hracími kobercami. Na trhu nájdete veľa vzorov a motívov, ktoré vašim deťom ponúknu veľa priestoru s inšpirácie ku hrám. Sú to napríklad koberce s obrázkom stolové hry Človeče, nehnevaj sa, mesto s ulicami a letiskom, hrad so záhradami, skáčuci panák, lodný prístav a piráti, pexeso, rôzne druhy bludísk, interiér domu, farma, podmorský svet, kontaktná hra twister, Zoo, šachy, dáma, futbalové či hokejové ihrisko, rôzne druhy kobercových puzzlí, atď. Hracie koberce sú väčšinou hrubšie a nižšie a sú tak skvelou podložkou pre rôzne hry.

Ak si teda koberec zaobstaráte, vášmu dieťaťu urobíte určite veľkú radosť a aj vy budete nadmieru spokojný, pretože dieťa sa s kobercom samo zabaví.

Článok Detské koberce bol publikovaný 25. února 2013 v 15.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Katka Jamborová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...