Vínna pivnica v kuchyni

Tagy:  víno, vinotéka, vínna pivnica, kuchyňa, novostavba, byt

Sponzorované odkazy:

Vínna pivnica v kuchyni

Ak chcete vlastniť vínnu pivnicu, nie je nič jednoduchšie, než sa do vášho sna pustiť. Ak vám financie dovolia, môžete ju mať aj vy a to aj v panelovom dome. Neveríte?

autor: Tamorlanautor: Tamorlan

Vínna pivnica

Zabudnite na obyčajné chladničky a stojany na víno. Oveľa lepšie chutí víno vychladené z pivnice. Zaobstarať si ho môže aj ten, kto má nepodpivničený rodinný domček. Stačí si ju dať vybudovať na kľúč priamo v kuchyni alebo v obývacej izbe.
Zabudované vínne pivnice sú nielen moderné, ale navyše aj praktické. Majú vhodnú teplotu, stabilné vetranie a vlhkosť (to sú tie najdôležitejšie požiadavky na skladovanie vína). V prípade, že sa rozhodnete pre stavbu vínnej pivnice, počítajte s tým, že stavba potrvá cca 7–14 dní. Pivnice sa najčastejšie stavajú v halách, obývacích izbách a v kuchyniach.

Stavba pivnice

Ak máte v kuchyni miesto, počítajte s tým, že sa v podlahe vyhĺbi otvor hlboký cca 3 metre a do neho sa potom vložia špeciálne butylové vrecká. Nasledujúca fáza stavby vínnej pivnice je elektroinštalácia a montáž poklopu. V poslednom rade sa inštalujú svetlá a rôzne doplnky. Pivničku si môžete dať postaviť kedykoľvek, v akomkoľvek ročnom období. Vybrať si môžete kruhové alebo oválne pivničky s rôznymi typmi poklopov a presklených stropov. Čo sa týka vnútorných obkladov, je len na vás, aké zvolíte, či dáte prednosť kamenným alebo dreveným. Vysoko kvalitné vínne pivničky majú dlhú životnosť, cca 15 rokov a cena je bohužiaľ vysoká, začína od 11 400 €.

Luxusná záležitosť

Archivácia a požívanie vín je pre niekoho koníčkom a mnohým sa môže stať dokonca aj doslova vášňou a zdrojom zisku. Cena archívneho vína sa môže vyšplhať na naozaj úctyhodnú cenu. Nie každý má ale doma možnosť vytvoriť si podmienky na dlhodobú archiváciu (10–12 °C, 70% vlhkosti vzduchu, minimum umelého osvetlenia).

Pivnica v kuchyni

Niektorí z nás si môžu tento luxusný a náročný koníček dovoliť aj v rodinnom domčeku či byte. Samozrejme si môžete zaobstarať domácu vinotéku, ktorá bude stáť v kuchyni samostatne či vstavanú do kuchynskej linky. Vinotéky sú krásne s presklenými dverami a vnútornými policami z dreva alebo lešteného kovu. Ceny vinoték sa značne líšia oproti pivnici o niekoľko tisíc eur. Vinotéky začínajú na hranici 400 €.
Vinotéka je svojím spôsobom chladnička s presklenými dverami, ale líši sa značne svojou konštrukciou.
Ak sa chcete napiť toho najlepšieho vína, stačí otvoriť dvere v podlahe a zísť pár schodov. Existuje firma Helicave, ktorá ponúka stavbu pivnice na kľúč, ktorá sa dá vyhĺbiť pod podlahou, napríklad priamo v kuchyni.

Článok Vínna pivnica v kuchyni bol publikovaný 25. srpna 2014 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Eva Gomelská. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...