Sedacie súpravy z kože sú ozdobou každého interiéru

Tagy:  sedačka, sedacia súprava, pohovka, atypická sedačka, kožená sedačka, koža, sedačka z kože

Sponzorované odkazy:

Sedacie súpravy z kože sú ozdobou každého interiéru

Sedací nábytok, pojem vskutku rozmanitý, ale dosť výstižný, pretože jeho hlavnou úlohou je ponúknuť svojim užívateľom komfortné posedenie. K nevyhnutnému vybaveniu obývačky patrí sedacia súprava, ktorá v interiéri plní tri úlohy: odpočinkovú, spoločenskú a dizajnovú.

Tuzemský trh ponúka veľmi rozsiahle možnosti

Kožené súpravy zažívajú v posledných rokoch naozajstný boom, preto nie je divu, že na rozsiahly dopyt plne reaguje ponuka. Dizajnéri aj výrobcovia sa predháňajú, snažia sa na trh uviesť model, ktorý nebude mať príliš veľkú konkurenciu. Boj je však veľmi ťažký, ale pre zákazníka priaznivá správa, lebo je z čoho vyberať.

Popri rozmanitej škále farieb, ktorá nekončí len pri jednofarebných prevedeniach, je možné vyberať veľkosť, tvar či kombináciu rôznych materiálov. K dizajnovým výstrelkom patrí kombinovaná farba kože, ktorá môže imitovať kožu zvierat, predovšetkým zebry (v bielo-čiernom odtieni) alebo leva (v odtieni zlato-čiernom). Tieto varianty však patria k exkluzivitám na trhu, čo sa samozrejme premietne aj do ich ceny.

nekonečná škála štýlov, tvarov i veľkostínekonečná škála štýlov, tvarov i veľkostí

Kvalita a trvalé hodnoty koženej sedačky

Koža, ako prírodný materiál, sa veľmi ľahko dokáže prispôsobiť klimatickým podmienkam každého interiéru. Na rozdiel od iných materiálov, ktoré po určitej dobe strácajú na kvalite, je to pri koži práve naopak – s plynúcim časom sa kvalita sedacej súpravy zvyšuje.

Hebkosť povrchu sedacej súpravy zamedzuje usadzovaniu prachu a prachových častíc a neposkytuje domov baktériám ani roztočom. To je priaznivá správa predovšetkým pre alergikov, pretože nadobudnutie koženej sedacej súpravy im zaručí zdravý život.

v rôznych farebných prevedeniachv rôznych farebných prevedeniach

Aktuálny trendy design

Súčasným dizajnovým trendom je jednoduchosť, minimalizmus, elegancia a striedmosť. To platí nielen o farebnej palete, ale aj o tvare a veľkosti, ktorými sedacie súpravy disponujú.

Z farebnej škály sú aktuálne v móde odtiene krémovej, vanilkovej, čokoládovej, alebo čiernej. Tvar koženej sedacej súpravy by mal byť jednoduchý, v oblých líniách, s elegantnými doplnkovými prvkami.

Záverom

Vkus každého z nás je odlišný, a tak nezostáva nič iné, než vybrať si takú sedaciu súpravu, ktorá sa bude páčiť nielen nášmu oku, ale aj súčasnému interiéru. Pri výbere majme na mysli, že pre vytvorenie moderného domova je podstatné, snúbiť nábytok s interiérom.

pri výbere je rozhodujúce štýlpri výbere je rozhodujúce štýl

Článok Sedacie súpravy z kože sú ozdobou každého interiéru bol publikovaný 10. září 2013 v 15.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...