Vaňa verzus sprchovací kút

Tagy:  vaňa, kúpeľňa, kúpeľňa, sprchovací kút, vaňová zástena, zapustená vaňa, masážny panel

Sponzorované odkazy:

Vaňa verzus sprchovací kút

Pri zariaďovaní kúpeľne zažijeme určite neľahké rozhodovanie. Tým je voľba medzi vaňou a sprchovacím kútom. Zaiste má vaňa aj sprchovací kút mnohé výhody. Ako sa správne rozhodnúť a neurobiť chybu? Zariaďovanie kúpeľne sa odvíja od individuálnych potrieb, preto nie je tak jednoduché povedať, ktoré riešenie je to správne. S dostatkom informácií však každý príde na riešenie, ktoré vyhovuje práve jemu.

Veľké kúpeľne

Pri zariaďovaní veľkých kúpeľní máme tú výhodu, že vybrať si môžeme skutočne to, čo chceme. Veľký priestor dovolí umiestniť vaňu aj sprchovací kút a to v požadovaných veľkostiach. Môžete tak využiť ako rýchle a pohodlné osviežujúce sprchy, tak teplé upokojujúce kúpele. Do veľkej kúpeľne môžeme vybrať aj netradične veľkú vaňu či rozmernejšiu rohovú vaňu. Skvelá je aj možnosť pohrať sa s usporiadaním interiéru. Páčila sa vám vždy vaňa umiestnená uprostred kúpeľne? A čo vírivka zapustená do zvýšenej podlahy? Tak svoju kúpeľňu premeníte na skutočný raj, ktorý dýcha nevšednosťou a luxusom. Sprchové kúty sú tiež závislé na veľkosti kúpeľní, veľký sklenený sprchovací kút nielen pekne vyzerá, ale vďaka priestrannosti tiež skvele slúži. Murovaný variant je menej nápadný a vzhľadom na údržbu aj praktickejší.

Nutnosť voľby

V malých kúpeľniach nám však nezostane nič iné, než voliť medzi vaňou a sprchovacím kútom. V dnešnej dobe obchody ponúkajú veľa atypických tvarov váň tak, aby sa dali umiestniť skutočne takmer kamkoľvek. Malé vane síce neponúkajú taký komfort, ako vane veľké, v ktorých sa bez problémov natiahneme a odpočívame, napriek tomu sú praktické. Obzvlášť čo sa týka kúpania detí či domácich maznáčikov nám vaňa príde vhod. Dobrým nápadom je zvoliť kompromis, a ku vani si zaobstarať zástenu. Vaňová zástena sa obvykle skladá z jedného až niekoľkých posuvných dielov. Okrem skvelých funkcií vane budeme mať možnosť dopriať si aj rýchlu sprchu.

Vaňa so zástenou, autor: exfordyVaňa so zástenou, autor: exfordy

Zariaďovanie kúpeľne sa odvíja od jej veľkosti a nie je dobré snažiť sa veci riešiť za každú cenu. Ak sa bez dlhých kúpeľov obídete, je lepšie do malého priestoru umiestniť iba sprchovací kút a môžete si dať záležať na ostatnom zariaďovaní. Sprchové kúty disponujú rôzne veľkými a rôzne tvarovanými vaničkami, a predovšetkým sklenené sprchové kúty pôsobia veľmi jednoducho a moderne. Do sprchovacieho kúta je navyše možné umiestniť príjemný masážny panel, ktorý sprchovanie značne spríjemní.

Je teda zrejmé, že obe varianty – či už sprchovací kút alebo vaňa majú svoje výhody a teraz nezostáva než zvážiť pre a proti a zariadiť si kúpeľňu snov.

Článok Vaňa verzus sprchovací kút bol publikovaný 4. března 2013 v 16.00 v rubrike Byt. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...