Vírivé bazény už nie sú len výsadou boháčov

Tagy:  bazén, vírivka, leto, záhrada, vaňa, vírivý bazén, relaxácia, voda

Sponzorované odkazy:

Vírivé bazény už nie sú len výsadou boháčov

Kto by ani raz v živote nezatúžil po vírivke či vírivom bazéne? Práve vírivé bazény sa teraz dostávajú do stredu pozornosti a lákajú nielen milovníkov vody a dobrej relaxácie.

Vírivé bazény, vane a ich kombinácie

Vírivé bazény a vane sú na trhu k dostaniu v neprebernom množstve variant. Rozdiel medzi vaňou a bazénom nie je príliš dobre špecifikovaný, často sa stretávame aj s kombináciou oboch. To, čoho sa dá asi najlepšie držať, sú potom jeho rozmery. Je preto dobré toľko nehľadieť na pojmy, ale skôr si preštudovať ich špecifikácie a vyberať podľa získaných informácií.

Základné varianty

Vírivé bazény a vane sa vyrábajú v dvoch základných variantoch, a to v pevnej forme pripomínajúcej skutočne vaňu alebo malý bazénik, a v podstatne ekonomickejšej verzie, ktorá pozostáva z nafukovacieho bazénika a systému prinášajúceho efekt vírivky.

Vane či bazény vyrábané z pevných materiálov môžu byť buď zapustené, alebo nad zemou vyčnievajúce. Ktorý variant si zvolíte, záleží čisto na vás. Sú tu tri základné faktory, a to estetické požiadavky, požiadavky na jeho prístupnosť a priestorové dispozície.

Ekonomické vírivé bazény

Nie každý si môže dovoliť vynaložiť desaťtisíce či dokonca státisíce za kvalitný, pevný vírivý bazén. Výrobcovia preto prišli s podstatne úspornejším riešením, a tým je klasicky vyzerajúci nafukovací bazén vybavený systémom zaručujúcim podobné účinky, aké majú klasické vírivé vane a bazény. Tieto bazéniky sa pohybujú v rádoch stoviek až po nejakú tisícku eur.

Nafukovací bazénik od Oaza PoolNafukovací bazénik od Oaza Pool

Luxusné varianty

Vírivé bazény sú k dostaniu v rôznych variantoch uspokojivých aj tých najnáročnejších zákazníkov. Nie sú teda výnimkou rôzne audio systémy, komfortné opierky, použitie kvalitných materiálov a dizajnová prepracovanosť.

Využitie vírivých bazénov

Vírivé bazény majú jedno základné, veľmi dôležité poslanie, a to zrelaxovať nás. V dnešnom svete sa relaxácia stáva stále dôležitejšou a každý by sa mal naučiť odpočívať efektívne.

O vode je odjakživa známe, že na organizmus pôsobí blahodarne. Trysky jej účinky ešte umocňujú, pôsobia tak na telo i myseľ. Mimo relaxačných efektov prináša aj stimuláciu imunitného systému, má vplyv na zlepšenie cirkulácie krvi v tele, s tým súvisí aj lepšie zásobovanie kyslíkom.

Okrúhly vírivý bazén USSPA NOELOkrúhly vírivý bazén USSPA NOEL

Zastrešené vonkajšie bazény

Ak umiestnite vírivý bazén vo vonkajších priestoroch, stojí určite za úvahu možnosť dať ho zastrešiť. Tým totiž výrazne zvýšime jeho využiteľnosť, a to na 365 dní v roku. Pokiaľ máme možnosť si s jeho umiestnením pohrať, môžeme tak zaistiť jeho maximálny prínos rodine.

Článok Vírivé bazény už nie sú len výsadou boháčov bol publikovaný 5. června 2013 v 07.30 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...