Šatník - ako postaviť nový alebo vylepšiť ten starý?

Tagy:  šatník, šatníková skriňa, šatňa, policový systém, vstavaný šatník

Sponzorované odkazy:

Šatník - ako postaviť nový alebo vylepšiť ten starý?

Či už sledujete módne trendy, alebo nie, na oblečenie je vždy potrebné mať priestor. Čo nosíme na sebe o nás veľa prezrádza a rovnako tak za nás hovorí aj náš šatník. Kúpte si preto nový, funkčný a hlavne, urobte si pre seba na mieru.

Kde začať

Šatník by mal veľkostne zodpovedať vašej potrebe, a tiež možnostiam bytu či domu. Nie je nad to mať pre šatník vyhradenú celú miestnosť, a to ľubovoľne veľkú. Funkciu šatníka môže skvele plniť aj stena izby či väčšia vstavaná skriňa. Nutné je teda začať pri možnostiach priestorových, a tiež pri možnostiach finančných, pretože priestranný a vkusný šatník nemusí byť vôbec lacnou záležitosťou.

Čo bude potrebné

Pri stavaní šatníka sa nevyhneme drobným remeselným činnostiam, akými sú vŕtanie, meranie a skrutkovanie, je preto dobré mať po ruke niekoho zručného. V šatníku sú najviac potrebné poličky, skrinky, priehradky, zásuvky a drobné úložné priestory. Veľkosť celého šatníka závisí od množstva oblečenia, ktoré do neho musíme vtesnať. Šatník by mal byť usporiadaný a prehľadný, čo možno dosiahnuť skôr pri šatníku väčších rozmerov.

Kostra šatníka na mieru, autor: IkeaKostra šatníka na mieru, autor: Ikea

Zjednodušte si prácu

V obchodoch sa dá kúpiť už celý hotový šatníkový panel, ktorý sa len upevní k stene. Ak budeme pracovať na celom šatníku sami, musíme premyslieť súhru jednotlivých prvkov. Prácu si možno veľmi ušetriť obstaraním jednotlivých kusov nábytku, ktoré sa vhodne prepoja dohromady a vytvoria celistvý dojem. Základ šatníka môže byť tvorený komodou alebo skrinkou so zásuvkami, množstvom poličiek a v neposlednom rade priestorom pre ramienka.

Každý kus má ramienko na mieru, autor: IkeaKaždý kus má ramienko na mieru, autor: Ikea

Či už šatník tvoríme voľne pri stene, v vstavanej skrini alebo v samostatnej miestnosti, vždy musíme smerovať k praktickému šatníku, kde pre nás budú všetky veci ľahko dostupné. Praktického šatníka môžeme dosiahnuť aj jednoduchými poličkami a zavesenými tyčami na vešiaky. Honosnejšie vyzerajúce šatník bude potrebovať ešte niečo navyše.

Usporiadanie vecí v šatníku

Veci, ktoré sa stláčajú alebo sa zle skladajú, zavesíme na ramienka. Poličky môžeme využiť pre umiestnenie zložených tričiek, svetrov, mikín či nohavíc. Bielizeň môžeme ukrývať do zásuviek, alebo priehradiek, ktoré môžu mať svoje miesto v poličkách. V šatníku sa uplatnia aj drobné úložné priestory, ako škatuľky a priehradky, kam môžeme umiestniť napríklad pásky, rukavice a šatky. V šatníku môže mať svoje miesto aj šperkovnica.

Článok Šatník - ako postaviť nový alebo vylepšiť ten starý? bol publikovaný 9. dubna 2013 v 14.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...