Luxusný dizajn dodávajú kúpeľniam kvety

Tagy:  kvety, rastliny, kvety v kúpeľni, kúpeľňa

Sponzorované odkazy:

Luxusný dizajn dodávajú kúpeľniam kvety

Rastliny, či už kvitnúce alebo stále zelené, patria neodmysliteľne k doplnkom každého interiéru, pretože dokážu povzniesť priestor o stupienok vyššie. Kvety teda slúžia nielen ako príjemné osvieženie klímy, ale tiež pozitívne ovplyvňujú ľudskú psychiku a sú príjemné predovšetkým na unavené a boľavé oči. Popri pozitívnych účinkoch na ľudské zdravie patria kvety k prenádherným interiérovým doplnkom, ktoré dokážu vniesť do priestoru určitú dávku prírody.

Možno kvety pestovať v kúpeľni?

Kúpeľňa patrí k miestnostiam domu či bytu, v ktorých sa drží vyššia miera vlhkosti, ktorá vzniká z pary a tepla. Väčšina kúpeľní nedisponuje dostatočným denným svetlom, preto je v miestnosti šero alebo pološero v rámci celého dňa. A to sú práve dôvody, prečo sa mnohým rastlinám v kúpeľniach nedarí a často tu chradnú alebo odumierajú.

Na druhej strane však existuje široká škála rastlín, ktoré sú do kúpeľne priamo určené. Pri výbere rastlín do kúpeľne požadujte také druhy, ktoré nevyžadujú príliš veľa svetla a sú odolné proti vyššej vlhkosti.

kvety vyniknú kdekoľvekkvety vyniknú kdekoľvek

K najodolnejším patria predovšetkým paprade, pretože práve papraďové druhy milujú vlhkosť a na intenzitu svetla nie sú príliš náročné. Všeobecne môžeme povedať, že práve papradinovým druhom sa v kúpeľni veľmi dobre darí po celý rok. Medzi veľmi obľúbené a taktiež interiérovo vhodné paprade patrí parohatec, ktorý však vyžaduje náročnejšie pestovateľské podmienky.

Ak je vo vašej kúpeľni aspoň trochu svetla, môžete vyberať rôzne druhy bromélií, ktoré sa vyznačujú špecifickými listami, ktoré v prírode slúžia ako zber dažďovej vody. Bromélie patria medzi nádherne kvitnúce rastliny, ktoré dokážu oživiť kúpeľňový interiér.

Kúpeľniam, s väčšou dávkou denného svetla, môžu dominovať nádherné orchidey, ktoré vyniknú v akomkoľvek farebne a štýlovo zladenom interiéri. Rôznofarebné orchidey sú nádherným kúpeľňovým doplnkom, ich jednoduchosť a zároveň exotika, nám veľmi spríjemní romantické chvíle. Vďaka širokej škále farieb je exotická orchidea vhodná takmer do všetkých kúpeľní, kde vďaka jej pestrosti môžeme vykúzliť neopakovateľnú krá­su.

decentné kvetinové aranžmán osvieži aj svetlú kúpeľňudecentné kvetinové aranžmán osvieži aj svetlú kúpeľňu

Článok Luxusný dizajn dodávajú kúpeľniam kvety bol publikovaný 8. května 2013 v 15.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...