Živé kvety v našom interiéri

Tagy:  kvitnúce rastliny, interiér, elektromagnetické žiarenie, kvetináč, starostlivosť, kvety

Sponzorované odkazy:

Živé kvety v našom interiéri

Kvety sú oveľa viac než len ozdobou. Sú to živé organizmy, ktoré je potrebné zahrnúť starostlivosťou, oni sa za to bohato odvďačia. Kvety robia príjemnejšiu a priateľskejšiu atmosféru a sú vhodné do každého interiéru. Dokážu pôsobiť nadčasovo moderne, ale aj veľmi domácky.

Ktorá je tá pravá?

Pri zaobstarávaní rastlín je dobré najprv zohľadniť niektoré faktory. Rastlinám je potrebné venovať čas a energiu, aby sa im dobre darilo. Ak ste vyťažení, a ak nemáte dostatok času na to, venovať sa náročnej rastline, bude dobré poobzerať sa predovšetkým po tých nepríliš náročných. Okrem ľudskej starostlivosti potrebujú rastliny tiež správne prostredie. Každej vyhovuje niečo iné ale všeobecne je potrebné mať pre rastliny dostatok svetla, tepla a vlahy. O konkrétnej rastline je preto vždy potrebné sa vopred informovať a zistiť, či budú pre ňu vami ponúkané podmienky ideálne, alebo aspoň prijateľné.

Prostá, ale čarovná slnečnica je do interiéru vhodná, autor: Swami StreamProstá, ale čarovná slnečnica je do interiéru vhodná, autor: Swami Stream

Najkrajšie izbové rastliny

Kvitnúce izbové rastliny majú niečo do seba. Pohľad na ne poteší každého a to obzvlášť po tom, čo sa o kvety sám zaslúžil. O nádherne kvitnúcich orchideách sa môžete dozvedieť viac v tomto článku. Okrem orchideí sú veľmi obľúbené aj tzv. miniatúrne, alebo tiež črepníkové ruže. Tie sa dajú pestovať v bytoch ale aj na terasách či v záhrade a vyskytujú sa v širokom spektre farieb. Ide o malý krík, ktorý keď sa o neho dobre staráme, je po značnú časť roka zasypaný drobnými farebnými kvetmi a typickými ružovými púčikmi. Krásne kvitne aj klívia či gardénia. Pestovanie rastlín sa možno zanedlho stane vašou vášňou. Radosť z pestovateľského úspechu je neuveriteľná. Veľmi populárne a pôvabné sú tiež pôvodom čínske bonsaje. Samostatný článok povie o týchto miniatúrnych stromčekoch viac.

Pôsobenie rastlín v našom byte

Rastliny premieňajú oxid uhličitý na kyslík. To vieme už od základnej školy. Táto funkcia rastlín nás určite poteší. Mimo to majú však rastliny ešte závratnejšie schopnosti. Dokážu dokonca neutralizovať škodlivé žiarenie z televízie, počítačov či inej elektroniky. Vytvárajú pre nás teda zdravšie podmienky. Mimo to sú samozrejme krásnym bytovým doplnkom. Vzhľad rastliny samotnej dokresľuje aj kvetináč, pri výbere ktorého si môžeme dať taktiež záležať. Kvety lichotia snáď každému interiéru a vždy nájdeme také, ktoré sú do tej danej miestnosti vhodné. Či už kvitnúce či nekvitnúce, rastliny prinesú trochu prírody do každého bytu.

Článok Živé kvety v našom interiéri bol publikovaný 24. října 2013 v 15.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...