Na domácej kancelárii si dajte záležať

Tagy:  domáca kancelária, domáca pracovňa, pracovné miesto, pracovný kút, pracovný stôl

Sponzorované odkazy:

Na domácej kancelárii si dajte záležať

Domáca kancelária je miesto, kde mnoho z nás trávi aj prevažnú väčšinu svojho času. Je teda jasné, že táto miestnosť musí byť skvele usporiadaná a zodpovedajúca po všetkých stránkach.

Vhodná miestnosť

Ak si zriadime kanceláriu doma, najdôležitejšie bude vybrať prípadne upraviť miestnosť, v ktorej kanceláriu zriaďujeme. Je jasné, že nie je kancelária ako kancelária a každý má iné nároky. Miestnosť by teda mala byť zodpovedajúca, zvyčajne postačí aj pomerne malá miestnosť. Za to by však mala byť dobre osvetlená, a hlavne, mala by mať okná, ktorými budú do miestnosti prenikať svetelné lúče. Pivnice teda pre kancelárie nie sú tým najvhodnejším. Slnečné svetlo je dôležité pre zrak aj našu psychiku. Miestnosť by mala byť dobre izolovaná napríklad od detskej či obývacej izby, odkiaľ by mohol pochádzať rámus a hluk, ktorý by zbytočne rozptyľoval pozornosť.

Pracovný stôl

Detailnému zriaďovaniu pracovného stola sme sa venovali už v článku ODKAZ. U stola je dôležité dbať predovšetkým na individuálne potreby a v prípade kúpy stoličky na zdravotný dopad, ktorý zle zvolená stolička môže mať. V tomto ohľade sa oplatí zainvestovať a zakúpiť kvalitnú stoličku, ktorá sa bude počas dlhých hodín sedenia starať o našu chrbticu.

Úložné priestory

Jednou z najdôležitejších záležitostí u domácej kancelárie sú úložné priestory. Mnohé práce vyžadujú, aby mal človek v kancelárii po ruke veľké množstvo dokumentov, podkladov. Tie je vždy dobré mať zoradené v kartotékach či na policiach tak, aby boli ľahko prístupné. Celá miestnosť kancelárie musí byť koncipovaná predovšetkým prakticky a účelne. Využiť sa tak dá políc a zásuviek, skriniek, zakladačov a obzvlášť praktické sú zásuvky na kolieskach. Správne usporiadanie šetrí čas i energiu, ktorú možno využiť pri ďaleko zábavnejších aktivitách.

Dostatok úložných priestorov aj príjemné ladenieDostatok úložných priestorov aj príjemné ladenie

Farby a vzory

Všetky farby v kancelárii by mali byť decentné a tlmené. Výrazné a krikľavé farby sa opäť nehodia z dôvodu rozptyľovania pozornosti. Jasné farby sa hodia jedine do kancelárie pre ľudí zaoberajúcich sa tvorivou a kreatívnou prácou. V tomto prípade totiž môžu farby napomôcť k povzbudeniu a stimulácii. Do klasickej kancelárie použite hnedý alebo čierny nábytok v kombinácii so svetlými stenami a svetlým kobercom. Pracovňa by mala byť svetlá a príjemná.

Článok Na domácej kancelárii si dajte záležať bol publikovaný 30. srpna 2013 v 06.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...