Domáca kancelária alebo home office

Tagy:  kancelária, home office, práca z domu, práca

Sponzorované odkazy:

Domáca kancelária alebo home office

Práca doma v byte alebo v rodinnom domčeku si vyžaduje buď svoju domácu kanceláriu alebo aspoň kútik, kde sa vám bude príjemne pracovať. Pracovňa by mala byť nielen praktická, ale aj štýlová a príjemná, aby vám šla práca od ruky. Vytvorte si priestor pre prácu z domova, urobte si tzv. Home office podľa vášho vkusu a želania.

Práca z domova

Práca doma je súčasným trendom, keď prináša napr. úsporu financií za prenájom kancelárie, niekomu ušetrí čas pri dochádzaní a pod. Či už domácu kanceláriu budete využívať k svojej profesii alebo ako miesto, kde po večeroch študujete alebo sa venujete ďalším pracovným úväzkom, myslite na to, že by vždy mala spĺňať nároky kvalitného pracoviska.

Domáca kancelária alebo pracovňa

Vybudovať si domácu kanceláriu nie je zas tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Kto si myslí, že stačí len obyčajný jedálenský stôl a stoličky z povaly, pri práci sa pozerať na kuchynskú linku, za pár mesiacov zistí, že si mal naozaj tú svoju pracovňu urobiť. Nielen že bude trpieť nervová sústava, ale tiež platničky, chrbát a pod. Medzi hrncami a pohármi sa skrátka pracovať nedá. Je potrebné si urobiť a vyhradiť také miesto, kde nebudete nikým a ničím rušený.
Veľkosť pracovne závisí na možnostiach a typu práce. Ak prevádzkujete činnosť, pri ktorej potrebujete hlavne písací stôl a počítač, postačí vám aj malá miestnosť, ktorú môžete urobiť zo starej komory alebo šatne. Lenže myslite na to, že k práci potrebujete aj denné svetlo, teda miestnosť s oknom. V prípade, že sa pri vašej práci z domova musíte stretávať s klientmi, skúste vybudovať aj osobitný vchod zvonku – ak vám to teda podmienky dovolia. Oddeľte si váš súkromný život od pracovného.

autor: Nuorten Toimitusautor: Nuorten Toimitus

Výhody práce z domu

Každý z vás by mal vopred zvážiť, či mu práca doma prinesie viac pozitív alebo negatív. Pracovať doma má svoje výhody napr. pre tých, ktorí sa chcú viac venovať svojim potomkom. Moderné počítačové technológie dovoľujú pracovať „voľným tempom“ počas celého dňa alebo dokonca aj vo večerných hodinách, pokiaľ mu to samozrejme vyhovuje.
Existujú aj riziká. Pracovať z domova môžu väčšinou ľudia s vnútornou disciplínou a zodpovednosťou. Táto práca totiž mnohokrát zvádza k tomu, aby človek pracoval málo alebo iba nárazovo.
Hneď ako si budete vedieť rozvrhnúť váš deň, oddeliť pracovnú činnosť od tej domácej, máte vyhrané.

Ponorka

Asi tým najväčším rizikom práce z domu, je tzv. ponorková choroba. Ak ste zavretí s rodinou doma 24 hodín, môže sa objaviť viac problémov ako v televíznej „reality show“.

autor: AgnosticPreachersKidautor: AgnosticPreachersKid

Článok Domáca kancelária alebo home office bol publikovaný 10. března 2015 v 07.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Eva Gomelská. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...