Kúzlo vínnych karáf od spoločnosti MENU

Tagy:  menu, karafa, vínna karafa, víno​​, sommelierstvo, kuchynské pomôcky, riad, karafa na víno

Sponzorované odkazy:

Kúzlo vínnych karáf od spoločnosti MENU

Nielen milovníkom, ale i bežným používateľom dobrého vína by v základnej výbave nemala chýbať vínna karafa.

Hlavný význam použitia vínnej karafy spočíva v procese prevzdušnenia vína, na základe čoho sa rozvinú všetky jeho čuchové i chuťové prednosti. Ďalším, veľmi podstatným prínosom vínnych karáf na víno ​​je jeho dekantácia, teda oddelenie čistého vína od sedimentu.

Spoločnosť MENU, špecialista na kuchynské i sommeliérske pomôcky, vyvinula unikátnu vínnu karafu, ktorá nepotrebuje asistenciu ďalšej osoby. K zahájeniu dekantácie stačí otvoriť fľašu s vínom, otočiť ju a zasunúť do hrdla karafy. Po tomto úkone je možné víno ​​nalievať priamo z karafy alebo jednoucho proces obrátiť a prelievať víno ​​z karafy do fľaše.

Celý proces dekantácie a zároveň prevzdušnenia vína trvá približne tri minúty. K veľkým prednostiam vínnej karafy, od spoločnosti MENU, patrí rovnomerný prietok tekutiny po celú dobu dekantácie. K ďalším prednostiam patrí dizajnové spracovanie a upútanie pozornosti všetkých zúčastnených.

Vínna karafa, od škandinávskej spoločnosti MENU, predstavuje neodolateľnú kombináciu tvaru, funkcie, materiálu a estetiky. Filozofiou spoločnosti je odstrániť zo všetkého všetko zbytočné a vyprodukovať taký výrobok, ktorý ohromí a upúta. A to, si myslím, sa v prípade vínnej karafy viac než podarilo.

unikátne riešenie dekantácieunikátne riešenie dekantácie

Zdroj: http://design-milk.com/…winebreather

Článok Kúzlo vínnych karáf od spoločnosti MENU bol publikovaný 18. října 2013 v 06.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...