Sklenené jedálenské stoly - luxus a praktickosť v jednom

Tagy:  Jedálenské stoly, sklenené stoly, jednoduchosť, extravagancia, čierna klasika, sklo a ratan

Sponzorované odkazy:

Sklenené jedálenské stoly - luxus a praktickosť v jednom

Jedálenský stôl a jeho príslušenstvo sú súčasťou jedálne, rovnako tak ako celého bytu. Pri budovaní svojho obydlia si dozaista vyberáte nábytok s rozvahou a podľa vlastného vkusu. Rovnako tak, ako ste zasvätili svoj ​​drahocenný čas kúpe kvalitnej sedacej súpravy, venujte tiež pozornosť jedálenskému stolu, pri ktorom v budúcnosti strávite nejedny raňajky či večeru. Trendom posledných rokov sa stali sklenené stoly v kombinácii s kovom, plastom alebo drevom. Podľahnite vábeniu krehkého dreva a kúpte si sklenený jedálenský stôl.

Kúpte si vrchol moderného umenia – sklenený jedálenský stôl, autor: sdfKúpte si vrchol moderného umenia – sklenený jedálenský stôl, autor: sdf

V jednoduchosti je sila

Ak si nepotrpíte na módne výstrelky, ktoré by vás po pár mesiacoch mohli omrzieť, poobzerajte sa po sklenenom stole, ktorý je úplne jednoduchý a preto je taký zaujímavý. Obyčajný stolík so štyrmi úzkymi kovovými nohami a so štvorcovým priezračným sklom sa bude skvele vynímať v modernej kuchyni nápaditých farieb, ako je napríklad sýto červená. Menší stôl doplňte o stoličky ladiacimi ku kuchynskej linke alebo ho štylizujte v rovnakom duchu, ako je stôl.

Jednoduchý sklenený stôl je vhodný do každého bytu, autor: sdfJednoduchý sklenený stôl je vhodný do každého bytu, autor: sdf

Extravagancia

Pre odvážnejších jedincov sú k dispozícii extravagantnejšie kúsky, ktoré dodajú vášmu bytu či domu osobité čaro a šmrnc. Napríklad sklenený jedálenský stôl štvorcovej podstavy so zeleným výrazným okrajom a k nemu skvele ladiace hráškovo zelené stoličky vás dobyjú pozitívnou energiou a rozžiaria aj to najchmúrnejšie ráno. Dajte však pozor na výber kuchynskej linky, tá by mala byť striedmejšieho tvaru a farby, lebo hlavným akcentom jedálenského kúta bude práve spomínaný stôl a originálne stoličky.

Hráškovo zelená kombinácia je zaujímavou zmenou, autor: citadelaHráškovo zelená kombinácia je zaujímavou zmenou, autor: citadela

Čierna klasika

Aj keď je čierna farba akousi klasikou, stále pôsobí elegantne a pritom nevšedne, pretože existuje nepreberné množstvo variácií, ako s čiernou farbou zaobchádzať. Obdĺžnikový stôl na dvoch hrubých kokových nohách a čiernym lesklým sklom je unikátny sám osebe a ak pripojíte k nemu kožené stoličky taktiež temne čiernej farby, dostanete neodolateľný jedálenský set, ktorého sa nebudete chcieť vzdať. Kuchynskú linku zvoľte najlepšie červenú alebo bielu, vyvarujte sa čiernej, pretože mnoho tmavých odtieňov škodí.

Čierna klasika je skrátka nesmrteľná, autor: elbroČierna klasika je skrátka nesmrteľná, autor: elbro

Sklo a ratan

Kombinácia skla a ratanu je nesmrteľná a zároveň neodolateľná, pokiaľ ju prevediete do jedálne. Málokto by si dokázal predstaviť číre sklo spolu s drsným povrchom dreva pohromade, presvedčte sa preto na vlastné oči, že tento variant je odrazom najvyššej „moderny“, ktorá však nepôsobí chladne. Výhodou takto kombinovanej jedálne je voľba kuchynskej linky, tá totiž môže byť z lesklého skla alebo z dreva, v takom prípade sklenený stôl perfektne vynikne.

Kombinácia skla a ratanu pôsobí veľmi nevšedne, autor: citadelaKombinácia skla a ratanu pôsobí veľmi nevšedne, autor: citadela

Článok Sklenené jedálenské stoly - luxus a praktickosť v jednom bol publikovaný 19. března 2014 v 06.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...