Servírovací stolík nesmie v žiadnej domácnosti chýbať

Tagy:  raňajkový stolík, podnos, globus, bar, servírovací stolík, kuchyňa, obývacia izba, terasa, balkón, stolovanie

Sponzorované odkazy:

Servírovací stolík nesmie v žiadnej domácnosti chýbať

Servírovací stolík môže byť výborný pomocník, a to nielen na stretnutie doma s priateľmi. Oceníme ho aj v bežných dňoch, nenahraditeľný je na terase či balkóne.

Tradičné stolíky

Dodnes sa mnohé stolíky vyrábajú ešte v tradičnom dizajne, prípadne len mierne zmenené. Pripomenú nám zátišie z vidieka alebo Provence. Typické sú pre svoju mohutnosť, zvyčajne majú dve poschodia a sú vyrobené z kvalitného dreva. Chýbať samozrejme nemôžu ani dve výrazné kolieska.

Keď nás taký servírovací stolík omrzí, dobre poslúži na odkladanie iných predmetov alebo napríklad ako stolík na kvety.

Tradičné prevedenie, autor: kancelarske-zidle-123.czTradičné prevedenie, autor: kancelarske-zidle-123.cz

Vyberte si odtieň, ktorý sa vám páči

Servírovacie stolíky sa vyrábajú z niekoľkých rôznych materiálov a samozrejme v škále farieb. Podľa miesta použitia volíme správny materiál. Ak plánujeme stolík používať vonku a nechávať ho tam napríklad aj cez noc, oplatí sa zadovážiť stolík z kvalitne povrchovo upraveného kovu. Na doma nám však určite postačí stolík vyrobený z dreva. Tu máme možnosť vybrať si z množstva rôznych odtieňov, od svetlého dreva až po tmavé farebné kusy.

Vyberte si odtieň dreva, autor: levne-zbozi.comVyberte si odtieň dreva, autor: levne-zbozi.com

Kovový nielen na záhradu

Veľmi lákavo vyzerajú aj stolíky vyrobené z kovu. Stretneme sa ako s klasickým nerez prevedením, tak s rôzne upravenými kovmi, vrátane patinovaných. Tu musíme počítať s tým, že nie všetky znesú pôsobenie vody pri umiestnení vonku. Je teda lepšie si priplatiť a netrápiť sa neskôr problémami s hrdzou či olupovaním. Kov býva veľmi často v detailoch kombinovaný s ďalšími materiálmi, predovšetkým drevom.

Kovový nielen do záhrady, autor: limes.czKovový nielen do záhrady, autor: limes.cz

Nápojový servírovací stolík

Obľúbený bar v tvare glóbusu sa hlási o svoje miesto aj tu. Spracovaním ide skôr o klasiku, kombinuje prednosti tradičného servírovacieho stolíku a glóbusu. Ponúka teda dostatok priestoru nielen na obľúbené nápoje a poháre, ale aj na niečo dobré na zahryznutie.

Nielen na drink, autor: koupimesi.czNielen na drink, autor: koupimesi.cz

Luxusné kúsky

Aj medzi servírovacími stolíkmi nájdeme niektoré extra luxusné kúsky. Väčšinou na seba upozorňujú už z diaľky svojim odlišným spracovaním. Využívajú nielen tradičných používaných materiálov, ale aj niektorých doteraz zanedbávaných. Viac sa tu uplatňuje sklo, a to vo všetkých podobách, vrátane vitráží. Vzácne druhy driev, ale napríklad aj perleť tu má tiež svoj diel.

Luxusný servírovací stolík, autor: pointshop.czLuxusný servírovací stolík, autor: pointshop.cz

Raňajky do postele

Veľmi praktický je aj raňajkový servírovací stolík. Je podstatne menší a väčšinou ho možno použiť aj ako obyčajný podnos. Vybrať opäť môžeme z rôznych prevedení, od úplne jednoduchých celodrevených stolíkov až po stolíky s rôzne upravenou servírovacou plochou – napríklad s položenou mozaikou či intarziou.

Posteľový variant, autor: masiv.retro-nabytek.czPosteľový variant, autor: masiv.retro-nabytek.cz

Článok Servírovací stolík nesmie v žiadnej domácnosti chýbať bol publikovaný 19. července 2013 v 06.15 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...