Vyberte si pohovku

Tagy:  obývačka, obývacia izba, sedačka, sedacia súprava, sofa, pohovka, kreslo, leňoška

Sponzorované odkazy:

Vyberte si pohovku

Pohovka je nevyhnutnou súčasťou každej obývacej izby a kvalitná sedacia súprava vydrží mnoho a mnoho rokov. Na súčasnej dobe je skvelé to, že je bohatý výber medzi moderným nábytkom ale aj tradičnými kúskami v obľúbenom anglickom štýle.

Moderné sedacie súpravy

V súčasnosti sa sedacie súpravy vyrábajú z množstva najrôznejších materiálov, najčastejšie býva využívaný kov, drevo a prirodzene tiež textílie. Stručne a jasne sa moderný štýl medzi pohovkami nedá definovať, pretože má skutočne veľké množstvo podôb. Obvykle sa používa jasných ostrých línií a moderné sedačky bývajú jednoduché, nezdobené. Aktuálne sú ostré hrany a jasné farby. Sedačky vo výrazných odtieňoch zelenej a červenej bodujú asi najviac. Stále obľúbená je tiež svetlo krémová a čierna. Textílie aj koža je využívaná ako veľmi príjemný povrch. Moderné pohovky môžu mať mnoho originálnych podôb, sú napríklad bez opierok pre ruky, sú netradične nízke či nezvyčajne tvarované. Zvyčajne však platí predovšetkým jednoduchosť a strohosť.

Moderné pohovky bývajú často umiestňované nie ku stene ale do miestnosti, kde pôsobia ako výrazný prvok svojou farebnou odlišnosťou od zvyšku interiéru. S farbou sedačky potom možno zladiť niekoľko doplnkov, ako sú záclony či bytové dekorácie a moderná obývacia izba je na svete.

Nežná biela, autor: ivy style33Nežná biela, autor: ivy style33

Klasické pohovky

Klasické pohovky nemajú žiadne vyhranenie, ide o pohodlné sedacie súpravy skôr oblých tvarov, ktoré už nie sú tak strohé ako je väčšina moderných sedačiek. Môžu byť zdobené a textília, ktorou sú potiahnuté býva veľmi často vzorovaná. Pohovka by mala korešpondovať s ostatným nábytkom a v interiéri obvykle nijako nevyčnieva. Sedacie súpravy bývajú tvorené pohovkou, môže byť aj rohová, a jedným alebo viacerými kreslami.

Fialová jednoduchosť, autor: healsFialová jednoduchosť, autor: heals

Anglický vidiecky štýl

Mnoho ľudí sa prikláňa k tradíciám a nové moderné prejavy sa im príliš nepáčia. Pokiaľ hovoríme o nábytku, je podobne ako v móde zaznamenávaný veľký pokrok. Ak sa chceme držať tradičného poňatia a zariaďovať tak aj obývaciu izbu, môžeme sa nechať inšpirovať tým, ako tomu bolo predtým na anglickom vidieku. Pohovky boli menších rozmerov, zdobené a na ich výrobu bolo využité drevo a textílie v jemných farbách, najčastejšie s kvetinovým vzorom. Kvety sme potom nachádzali aj na vankúšikoch, záclonách, obrusoch a ďalšom. Anglický štýl je obľúbený pre svoju eleganciu a anglický vidiecky štýl pre domáckosť, ktorou presýti celý domov.

Článok Vyberte si pohovku bol publikovaný 30. dubna 2013 v 16.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...