7 tipov na famózne čajové kanvice

Tagy:  čaj, riad, kuchyňa, interiér, dizajn, jedáleň, stolovanie

Sponzorované odkazy:

7 tipov na famózne čajové kanvice

Čaj – tisícky rokov starý nápoj, ktorý prešiel radom inovácií a zmien, avšak svojej obľúbenosti sa teší stále. Tento lahodný nápoj je nielen chutný, ale obsahuje tiež veľa dôležitých látok, ktoré sú telu prospešné. Čaj by mal byť neoddeliteľnou súčasťou raňajok alebo popoludňajšieho posedenia s kamarátkami, preto vaša kuchyňa musí mať aspoň jednu čajovú súpravu s praktickou a štýlovou kanvicou.

Zlato ako symbol luxusu

Zlato, dokonca aj jeho imitácia, je považovaná za akýsi symbol luxusu a tento rok by sa metalické odtiene a kovy v interiéroch mali vyskytovať. Plechová kanvica od Nastygal pojme niekoľko litrov tekutiny, vaše stolovanie tak môže trvať aj hodiny, bez toho aby ste museli vstávať od stola. Tento pozlátený skvost vás vyjde na 54 €.

Autor: nastygalAutor: nastygal

V štýle dôb minulých

Retro je opäť v móde a nielen to v štýle 60. rokov. Nebojte sa zablúdiť ešte trochu ďalej a inšpirujte sa interiérom a doplnkami z prvej republiky, ktorá mala nezameniteľný punc elegancie a luxusu. Kanvica od Amara je z pravého porcelánu a akékoľvek popoludňajšie posedenie pri čaji a sušienkach, pozdvihne na vyššiu úroveň. Zaobstarať si ju môžete za 69 €.

Autor: amaraAutor: amara

Moderná a nadčasová

Nepotrpíte si na nostalgické veci a ľahko zničiteľný riad je pre vašu domácnosť tabu? Potom si kúpte túto nadčasovú kanvicu, ktorá udrží tekutinu dlho horúcu, vďaka obalu sa jej môžete bezpečne dotýkať a navyše ju veľmi ľahko umyjete. Čaj si tak nalejú aj menšie deti, pričom nehrozí riziko obarenia. Kanvica je k zakúpeniu v predajniach Eva Solo za 73 €.

Autor: finnishdesignshopAutor: finnishdesignshop

Kovy v kuchyni vedú

Vzhľadom k tomu, že je dnes väčšina kuchýň riešená v nereze, kovový riad je skvelým variantom, ktorý jednak korešponduje s ostatným vybavením a navyše vyzerá štýlovo a veľmi moderne. Kovová kanvica tiež udrží čaj dlhšiu dobu teplý, čo je pre túto tekutinu žiaduce. Model môže byť váš už za 78 €, a to v predajniach Bluefly.

Autor: blueflyAutor: bluefly

Rýdzo praktická

Kanvica by mala byť nielen dizajnovo premyslená, ale tiež musí spĺňať svoj ​​prvotný účel. Táto kanvica od značky Fab je rýdzo praktickou, ktorá v sebe snúbi jednoduchý vzhľad s maximálnym využitím. Čaj sa tu vďaka filtru vylúhuje a môžete tak použiť aj sypkú zmes, namiesto obyčajných vreciek, ktoré nie sú zďaleka tak lahodné. Kanvica v skle vás príde na príjemných 23 €.

Autor: fabAutor: fab

Stará klasika

Nie všetko, čo je staré, patrí bezpodmienečne do „šrotu“. Keramické hrnčeky a kanvice mali vždy svoje čaro a aj dnes by sa v kuchyni mali nachádzať. Tekutinu dokážu udržať dlho vlažnú a navyše pôsobia príjemným hrejivým dojmom, ktorý navodí chalupársku atmosféru. Ak už doma keramický riad nemáte, kúpte si ho v CB2 od 19 € za kus.

Autor: cb2Autor: cb2

Pastelové mámenie nielen v šatníku

Čo môžete v letných mesiacoch vidieť všade okolo seba? Áno, správne, sú to pastelové farby, a to snáď vo všetkých možných variantoch. Oblečenie, doplnky, kancelárske potreby, nábytok a samozrejme tiež riad. Tieto príjemné odtiene osviežia interiér kuchyne a šálka čaju vám bude obzvlášť chutiť. Čajový komplet zakúpite u Shopbop za 27 €.

Autor: shopbopAutor: shopbop

Článok 7 tipov na famózne čajové kanvice bol publikovaný 30. července 2014 v 12.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...