Nábytok ako abeceda

Tagy:  nábytok, interiérový nábytok, stoličky, ABCChair, chair, abeceda, písmená, písmenká, design

Sponzorované odkazy:

Nábytok ako abeceda

Nábytok môže mať rôzne podoby, tradične prijíma tvary geometrické, abstraktné alebo zvieracie. Dnes si predstavíme nábytok, ktorého kolekcia predstavuje písmená abecedy.

S písmenami sa stretávame každý deň, a tak niet divu, že sa nám začínajú vtláčať do interiéru v podobe nábytku. Holandský dizajnér Roeland Otten predstavil kolekciu nábytku ABChairs, ktorá predstavuje nábytok vytvorený podľa písmen.

Písmená dostávajú novú, dalo by sa povedať, že vyššiu podobu, stávajú sa súčasťou našich domovov a interiérovým prvkom. Každé písmeno abecedy bude predstavovať jednu stoličku, čo stolička to iné poňatie, to iné usporiadanie aj iné sedacie návyky.

Originálny tvar ponúka originálne sadnutie, originálnu výplň interiéru a nadčasovo pojatý dizajn budúcich domovov. Abeceda obsahuje 26 písmen, kolekcia Rollanda obsahuje 26 druhov stoličiek, 26 stoličiek kopíruje svojím tvarom jednotlivé písmená abecedy.

Stoličky sú vyrobené z MDF materiálu čiže drevovláknitej dosky, ktorá sa bežne používa na výrobu interiérového nábytku. K nadchádzajúcej výrobe stoličiek sa však bude používať polyetylén, vďaka ktorému budú môcť byť stoličky súčasťou exteriéru.

stoličky podľa abecedystoličky podľa abecedy
na každé písmeno iný tvar aj dizajnna každé písmeno iný tvar aj dizajn

zdroj: http://www.roelandotten.com/#…

Článok Nábytok ako abeceda bol publikovaný 20. října 2013 v 07.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...