Test domácich pekární - ktorá pečie najlepšie?

Tagy:  domáca pekáreň, chlieb, pečivo, pečenie, cesto, spotrebiče, kuchyňa

Sponzorované odkazy:

Test domácich pekární - ktorá pečie najlepšie?

Trend zdravého stravovania sa v európskych krajinách značne rozmohol a je čím ďalej úspešnejší. V reštauráciách sa začínajú objavovať zdravé potraviny, trendy sú tiež raw podniky a čím ďalej viac ľudí vsádza na bio a naozaj akostné suroviny, ktoré sú šetrné k zdraviu. Ak vás zaujíma, čo vaše telo prijíma a nehľadíte na stravu len ako na niečo, kvôli čomu prežijete, iste si mnoho pokrmov pripravíte radšej sami doma. Takmer každý človek je pečivo a najrôznejšie pečené dobroty. Problém v kupovanom sortimente tkvie predovšetkým v kvalite. Ťažko spoznáte, čo naozaj v sebe skrýva pečivo zo supermarketu a vzhľadom k tomu, že je z väčšiny prípadov rozmrazené, ešte ten deň vám stvrdne. Ak si chcete pochutnávať na kvalitnom domácom pečive, potom vám nesmie chýbať pekáreň.

Domáca pekáreň je skvelým variantom, ako pripraviť chutné a chrumkavé pečivo, ktoré bude zdravé a pripravené z takých surovín, z akých len budete chcieť. Pokiaľ žijete v domnienke, že je pečenie domáceho chleba zložité, ste na omyle. Domácu pekáreň zvládne ovládať aj človek, ktorý sa v kuchyni bežne vôbec nevyzná. Do vopred pripravenej formy vsypete zmes na pečenie, pridáte semienka či oriešky podľa chuti a potom len čakáte na výborný chlieb, ktorý bude chutný aj o niekoľko dní. Avšak nie všetky pekárne sú dobré, preto je potrebné investovať rozumne a ideálne do tej, ktorá je najlepšia.

Gorenje BM 900 W

Už mnoho rokov neplatí, že čím je drahší domáci spotrebič, tým bude kvalitnejší. Domáca pekáreň rozhodne nie je žiadnou vymoženosťou, ktorú by si mohol zaobstarať len majetnejší jedinec. Ba naopak, pečením domáceho pečiva ušetríte veľa peňazí. Ak vám postačia základné programy, potom si kúpte novinku Gorenje BM 900 W, ktorá pojme až 900 gramov cesta, dokáže ho dokonale spracovať, nechať nakysnúť a následne rovnomerne upečie domáci chlieb. Ak počas pečenia zistíte, že musíte odísť alebo chcete čerstvý a ešte teplý chlieb neskôr, môžete využiť odloženie štartu. Túto pekáreň si zaobstaráte na Alza.cz za 49 €, čo je veľmi dobrá cena.

Autor: BreadkaideomAutor: Breadkaideom

ETA 2149 Harmony

Strednú cenovú kategóriu ponúka ďalšia pekáreň, a to tentoraz z radu značky ETA, ktorá je českým výrobcom a ktorá môže byť na svoje výrobky právom hrdá. Domáca pekáreň ETA 2149 Harmony sa vyrába v bielej farbe, čiže do vášho moderného interiéru bude skvele zapadať. Čo sa samotnej prípravy týka, vzhľadom k teflonovému vnútrajšku nemusíte formu vymazávať a cesto sa nikdy neprichytí. Chlieb tak bude dokonale prepečený, bez toho, aby sa na jednej strane spálil. Cena domácej pekárne ETA 2149 Harmony je približne 70 €.

ETA 2147.90010 Duplica Vital

Ak máte početnejšiu rodinu alebo chystáte oslavu, na ktorú budete potrebovať veľa chutného pečiva, potom vám pravdepodobne jeden chlieb stačiť nebude. Aby ste sa procesom pečenia domáceho pečiva nemuseli zaoberať niekoľko dlhých hodín, zaobstarajte si túto novinku od ETA, vďaka ktorej pripravíte chlieb, chutné bochníčky alebo napríklad buchtu, a to počas jednej doby pečenia. Kvalitný prístroj kúpite už od 132 €.

Autor: Jules MorganAutor: Jules Morgan

Článok Test domácich pekární - ktorá pečie najlepšie? bol publikovaný 9. ledna 2015 v 12.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...