Balkón sa ľahko stane najpríjemnejším miestom k odpočinku

Tagy:  byt, izba, odpočinok, kreslo, stôl, kvety rastliny, brečtan, zrkadlo, koberec, zasklený balkón

Sponzorované odkazy:

Balkón sa ľahko stane najpríjemnejším miestom k odpočinku

Balkón je skvelým miestom, kde si môžeme dopriať trochu odpočinku a príjemne sa uvoľniť. Je ohromná škoda, že sa ľudia balkóny na tento účel ešte stále nenaučili využívať. Zoznámte sa s niekoľkými jednoduchými myšlienkami a urobte zo svojho balkóna oázu pokoja a pohody.

Najlepšie využitie balkóna

V panelových bytoch býva málo miesta, je preto veľkou škodou zanedbať balkón a nevyužívať jeho výhod. Na jar, v lete aj počas teplej jesene môže skvele slúžiť a premeniť sa na najpríjemnejšie miesto na odpočinok. Veľkou výhodou je zasklenie balkóna, ktoré umožní jeho pohodlné používanie aj počas daždivých dní. Ak navyše bývate v pokojnejšej časti mesta či dokonca za mestom, užijete si na balkóne príjemného pokoja a čistého sviežeho vzduchu.

Aj mestský balkón môže byť krásny, autor: pizzodisevoAj mestský balkón môže byť krásny, autor: pizzodisevo

Vybudujte príjemné posedenie

Aby bol balkón skutočne vaším obľúbeným miestom, bude potrebné ho trochu upraviť. Už nové vymaľovanie urobí svoje, predsa len je žiadané, aby sa z balkóna stalo pekné čisté miesto. Na podlahu možno položiť nové dlaždice v príjemnej pastelovej farbe. Na posedenie úplne postačí pohodlné prútené kreslo či lavica, v najlepšom prípade leňoška. Všetko je otázkou miesta, na väčšie balkóny sa tak môžu vojsť aj dve kresielka so stolíkom. Pravdepodobne najpríjemnejší variant je však spomínaná leňoška, ktorá ponúka najkvalitnejší odpočinok. Kresielka a lavicu možno obložiť farebnými vankúšikmi, na ktorých sa skvele oddychuje.

Detaily robia atmosféru

Nábytok a zvolené farby sú prirodzene tým, čo nás okamžite upúta a je aj najviac vidieť. Strohé zariadenie balkónu by však určite nebolo tým pravým. Je dobré si uvedomiť, že veľký dojem robia kvety, ktoré navyše na balkón jednoducho patria. Stačí rozmiestniť niekoľko kvetináčov, či už s kvitnúcimi rastlinami, alebo malými stromčekmi. Práve tak sa dajú vysadiť truhlíky, či zeleňou vyplniť celý kontajner.

Balkón plný kvetov, autor: vsmootheBalkón plný kvetov, autor: vsmoothe

Vďaka zeleni sa obyčajný balkón v okamihu premení v skvelé relaxačné miesto. Kvety možno tiež zavesiť na stenu. Obľúbený je popínavý brečtan, ktorý stenu zanedlho celú pokryje svojimi sviežimi zelenými listami. Balkón môžeme ešte zútulniť umiestnením mäkkého koberca na podlahu. Priestor opticky zväčšia zrkadlá, ktoré sa dajú jednoducho zavesiť za stenu.

Článok Balkón sa ľahko stane najpríjemnejším miestom k odpočinku bol publikovaný 24. února 2013 v 07.15 v rubrike Byt. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...