Bar vhodný do každého bytu

Tagy:  bar, malý byt, jedáleň, barová stolička

Sponzorované odkazy:

Bar vhodný do každého bytu

Tentoraz nebude reč o kútiku pre profesionálnych barmanov ale skôr o alternatíve, ako aj v malom byte vykúzliť príjemný jedálenský priestor. Občas môže byť totiž problém umiestniť do miestnosti všetko, čo je nevyhnutne nutné.

Kam sa bar hodí?

Bar, ktorý tvorí súčasť linky a slúži ako jedálenský stôl sa skvele hodí do malého bytu, v ktorom žije jeden či dvaja členovia domácnosti. Ide o skvelý spôsob ako aj do malého priestoru vtesnať jedálenský kút, ktorý by inak zabral aj štvornásobok miesta.

Ako bar zariadiť

Bar ktorý je napojený ku kuchynskej doske nezaberie prakticky žiadny priestor. Navyše ho možno jednoducho zariadiť tak, aby mal aj úložné priestory a tým pádom ho možno využiť skutočne ako to len ide. Za malý bar sa zmestia dve barové stoličky, akurát pre malú domácnosť. Pri výbere barového pultu aj stoličiek sa dá skvele experimentovať a vybrať si taký dizajn, ktorý ladí k ostatnému zariadeniu bytu, napriek tomu však môže zaujať niečím jedinečným. Pri bare je dostatok miesta, aby sa na ňom 2 ľudia bez problémov najedli. Navyše počas prípravy pokrmov môže bar v malej kuchynke poslúžiť ako praktická odkladacia plocha.

Barové variácie, autor: Chad JonesBarové variácie, autor: Chad Jones

Všetky využitia barového pultu

Ak nie je v byte skutočne miesta veľa, môže barová doska poslúžiť aj ako pracovný stôl. Pre dlhé vysedávanie sa však vzhľadom na zaťaženie chrbtice príliš nehodí. Aj tak sa dá použiť k občasnému posedeniu s notebookom či knihou. Bar sa navyše možno onedlho stane najvyhľadávanejším miestom v byte. Počas sedenia v bare s pohárom dobrého pitia sa dá skvele konverzovať s návštevou a plne sa venovať hosťovi. Pri väčších stretnutiach potom možno bar využiť k tomu, k čomu je určený predovšetkým. Môžete za ním pripravovať drinky a niečo malé na zahryznutie, čím hostí pohostíte. Bar sa tak môže stať niečím ďaleko zaujímavejším než je len moderná a esteticky zaujímavá jedálenská plocha.

Bar ako nepostrádateľná súčasť moderného interiéru

Pre mladé páry, tie z nás, čo žijú sami, aj pre rodiny bez detí nie je v kuchyni jedálenský stôl prakticky potrebný. Stále častejšie je aj vo veľkých moderných bytoch riešený interiér kuchyne a jedálne absenciou jedálenského stola. K veľkému osvetlenému baru sa zmestí ľudí rovnako ako ku stolu, ale bar má predsa len úplne odlišnú atmosféru. Pre domáce večierky je ako stvorený. V miestnostiach kde je navyše dostatok miesta môže byť vybavený aj skutočným barmanským náčiním a slúžiť tak aj k účelu, pre ktorý vznikol. Teda pre domácu barmanskú show.

Článok Bar vhodný do každého bytu bol publikovaný 25. února 2013 v 07.15 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...