Barové stoličky

Tagy:  bar, barové stoličky, stoličky, stoličky k baru, vyvýšené stoličky, vysoké stoličky

Sponzorované odkazy:

Barové stoličky

Barové stoličky sú ideálnym nábytkovým doplnkom k baru, vyvýšenému pracovnému pultu alebo zvýšenému stolu. Najširšie uplatnenie nachádzajú v baroch, reštauráciách, recepciách, kanceláriách a v neposlednom rade v domácnostiach, v ktorých si nachádzajú čoraz obľúbenejšie miesto.

Barová stolička má v kuchyni či jedálni mnohé uplatnenie, môže slúžiť ako prostriedok pri varení vo chvíli, keď vás bolia nohy, pre chvíle odpočinku nad lahodným kokteilom alebo miesto klasickej jedálenskej stoličky, kedy je bar využívaný ako jedálenský stôl. Podľa účelu využitia by sme mali prispôsobiť aj celkový vzhľad a stabilitu barovej stoličky.

Rozmery barových stoličiek

Barová stolička, rovnako ako iný sedací nábytok, by mala byť prispôsobená proporciám tela svojho užívateľa. Sedačka barovej stoličky by mala byť vo výške 60 – 80 cm nad zemou, čo si u niektorých typov môžeme mechanicky nastaviť pomocou piestového systému alebo otáčaním skrutky.

Vzhľad barových stoličiek

Tuzemský trh ponúka široký sortiment barových stoličiek, ktoré disponujú rozmanitým materiálovým prevedením, z ktorých významné postavenie zaujímajú stoličky drevené potiahnuté koženkou alebo kožou, celodrevené a kovovým s dreveným, umelohmotným, koženým, koženkovým alebo plastovým sedadlom. Niektoré barové stoličky sú vybavené podnožkou, podrúčkami a opierkami.

Typy barových stoličiek

Drevené barové stoličky

Barové stoličky sú najčastejšie vyrábané z dreva, pretože drevená konštrukcia zabezpečuje pevnú stabilitu, drevo je príjemné na dotyk, nechladí a pôsobí prirodzene takmer vo všetkých interiéroch. Najčastejšia drevina používaná na výrobu je buk v kombinácii s čalúneným textilne koženkovým alebo koženým sedadlom. Kvalitné drevené prevedenie zaručuje dlhú životnosť a vysokú odolnosť proti opotrebeniu aj v náročných prevádzkových podmienkach.

Kovové barové stoličky

Kovové barové stoličky sú určené predovšetkým do náročnejších gastronomických prevádzok, pretože disponujú takmer nezničiteľnou konštrukciou. Veľmi často sa však s nimi stretávame práve v interiéroch obytných domov, kde sa vďaka širokej kombinovateľnosti materiálov dokážu prispôsobiť akémukoľvek prostrediu a dizajnovému štýlu. Kovové stoličky bývajú veľmi často zabezpečené systémovým piestom, vďaka ktorému je možné nastaviť výšku stoličky do požadovanej polohy. Obľúbenou kombináciou je kov s drevom, kov predstavuje konštrukciu a z dreva je vyrobené sedadlo s operadlom. Celokovové stoličky sa vyrábajú z odľahčených kovov, ale sedenie na nich je tvrdé a studené, teda do obytných priestorov takmer nie sú odporúčané.

Plastové barové stoličky

Plastové barové stoličky vynikajú svojim futuristickým dizajnom, zaujímavým farebným prevedením a kvalitnou, pevnou konštrukciou. Plastové stoličky sa veľmi dobre vynímajú v moderných interiéroch, pretože vďaka ľahkej formovateľnosti materiálu je možné vyrobiť nevšedné tvary a neuveriteľné farebné kombinácie. Obľúbené sú tiež vďaka veľmi ľahkej údržbe, ktorá oproti drevo – koženkovým stoličkám, vyžaduje nulovú údržbu.

Článok Barové stoličky bol publikovaný 30. března 2013 v 08.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...