Kvetináč naruby - to je SKY Planter

Tagy:  kvetináč, kvetináče, sky planter, boskke, kvety, kvety, rastliny, sadenie rastlín

Sponzorované odkazy:

Kvetináč naruby - to je SKY Planter

Kvety sú okrasou každého interiéru, dokážu dodať priestoru určitý prvok vznešenosti, vniesť do interiéru kúsok prírody. Zdobia každú miestnosť, nezáleží na tom či ide o rastliny kvitnúce alebo stále zelené. Záleží však na tom, v čom a kde sa kvetina nachádza.

S inováciou obalových kvetinových materiálov a ich polohy prišla novozélandská spoločnosť BOSKKE. Cieľom tejto spoločnosti je zmeniť spôsob ľudského vnímania kvetinovej krásy. Podľa ich názorov sú rastliny v interiéri zvyčajne odsunuté do odľahlých kútov, rohov miestností alebo na okenný parapet. Spoločnosť BOSKKE sa snaží vniesť do interiérov kvetinovú krásu, a to v podobe špeciálneho kvetináča SKY Planter.

Nevšednosť, originalita a unikátny dizajn kvetináča tkvie predovšetkým v jeho obrátenej polohe. Kvetináč je zavesený zo stropu a kvet je obrátený „hore nohami“ alebo skôr „hore koreňmi“. Vysypanie zeminy zabraňuje špeciálny krúžok, ktorý sa umiestni na povrch. Potom už môžeme bez obáv kvetinu zavesiť a nechať ju hojdať v priestorovom ví­re.

Vedľa nespochybniteľného dizajnu, patrí k jeho prednostiam úspora vody, kedy znížime zalievanie rastlín až o 80%. Vďaka špeciálnemu zavlažovaciemu systému kvetináča môžeme rastliny zalievať cca raz do mesiaca. K ďalším výhodám patrí lepšie okysličenie vzduchu, v priestore bude stále profitovať čerstvý, filtrovaný vzduch.

špeciálny krúžok zabraňuje vysypaniu zeminyšpeciálny krúžok zabraňuje vysypaniu zeminy
pre rad druhov kvetov je táto poloha prirodzenápre rad druhov kvetov je táto poloha prirodzená
vo voľnom priestore vyniknú nielen stále zelené, ale aj kvitnúce rastlinyvo voľnom priestore vyniknú nielen stále zelené, ale aj kvitnúce rastliny

Zdroj: http://design-milk.com/…-sky-planter

Článok Kvetináč naruby - to je SKY Planter bol publikovaný 3. dubna 2013 v 07.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...