Kvetináč v inovatívnej podobe

Tagy:  Kvetináč, inovatívny kvetináč, kompostovanie, kompostér, hnojenie rastlín, jarst, planter, composter, Leonardo Fortino, Andrea Bartolucci

Sponzorované odkazy:

Kvetináč v inovatívnej podobe

Inovácia je dôležitá činnosť, ktorá pomôže výrobku dodať nielen na kvalite či originalite, ale tiež ponúkne svojim majiteľom komfortnejšie použitie. Inovácia zasahuje do všetkých oblastných sfér, či už ide o elektroniku, módu, kozmetiku alebo interiérový dizajn.

Dizajnér Leonardo Fortino v spolupráci s Andreou Bartolucci inovovali klasický kvetináč, ktorému dali nádych nielen modernej doby, ale aj ekologického využitia. Kvetináč „JARST“ ponúka možnosť kompostovania zvyškov ovocia a zeleniny (šupky, ohryzok z jablka, zlé časti).

Kvetináč disponuje tesniacim bubnom, ktorý zabezpečuje riadny prísun živín do rastlinky z ovocných a zeleninových zvyškov. Kompostér je navrhnutý tak, aby umožnil dostatočné a rovnomerné rozloženie zvyškov, ktoré sa potom stávajú plnohodnotným hnojivom pre rastliny. Ako náhle budú zvyšky rozložené, prepustí bránica kompostéru všetky lahodné živiny do pôdy, teda ku koreňom rastliny.

Kvetináč JARST pozitívne posilňuje vzhľad vášho interiéru a zároveň slúži ako prostriedok, ktorý napomáha znížiť kuchynský odpad v prospech výživy rastliny. Nádoba je vhodná nielen na pestovanie izbových okrasných rastlín, ale aj na pestovanie byliniek.

inovatívny kvetináč doplnený o kompostérinovatívny kvetináč doplnený o kompostér
kompostér pohltí všetky ovocné či zeleninové zvyškykompostér pohltí všetky ovocné či zeleninové zvyšky

zdroj: http://www.thedesignblog.org/…r-countertop

Článok Kvetináč v inovatívnej podobe bol publikovaný 12. února 2014 v 07.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...