Tehly v interiéri na sto spôsobov

Tagy:  tehly, steny, murivo, obklady, interiér, obloženie

Sponzorované odkazy:

Tehly v interiéri na sto spôsobov

Tehly vo všetkých podobách sa opäť už niekoľko rokov objavujú v našich interiéroch. Dá sa s nimi doslova čarovať.

Tehly a ďalšie režné murivo

Pred desiatkami rokov bolo režným murivom v interiéri takmer opovrhované. Nahradila ho jednoliata, vzhľadná omietka. Opäť sa ale surový materiál vracia do módy a každý, kto sa môže pochváliť skutočnou tehlovou alebo kamennou stenou, takmer skáče radosťou. Kameň a tehla totiž vnášajú do interiéru trochu prírody. Spolu s nábytkom a ďalším vybavením potom vytvárajú zaujímavé kontrasty.

Dnešný trh prekypuje rôznymi materiálmi. Nájdeme ako klasické tehly v mnohých podobách, tak aj tehly falošné, aj celé panely imitujúce murivo. Stačí si teda vybrať podľa našich predstáv a možností.

Tehly kdekoľvek

Tehly a kameň je možné použiť úplne v ktorejkoľvek časti bytu či domu. Vôbec neplatí, že pôsobia chladným dojmom. Naopak, ak zvolíme správny materiál, priestory sa akoby prehrejú. Toto si napokon môžeme všimnúť trebárs na príklade kúpeľne, v ktorej je veľká časť stien obložená, v tomto prípade falošnými tehlami. Na podlahu je možné použiť materiál podobných vlastností. Ak sa všetko skombinuje s drevom, výsledok je viac než dobrý.

Takmer klasická tehla, autor: fakebrick .netTakmer klasická tehla, autor: fakebrick .net

Nepresnosti sú v kurze

Jedným z trendov, s ktorými sa stretneme u tehlových múrov, je nedokonalosť. Nemusí to totiž byť ako podľa pravítka, naopak sa často cení autentickosť. Stovky rokov staré murivo totiž tiež nie je perfektné. Do niektorých interiérov sa takto nedokonalá tehlová stena výborne hodí.

Nepravidelnosť a nepresnosť sa cenia, autor: B&QNepravidelnosť a nepresnosť sa cenia, autor: B&Q

Tehly a luxus

Tehly sa vo väčšine svojich podôb výborne vynímajú v luxusne zariadených priestoroch. S ušľachtilými materiálmi a decentnými farbami vedia vytvoriť dokonalý celok. Obvykle sa v týchto prípadoch tehly používajú skôr na vybrané úseky.

Tehly možno dať aj do luxusných priestorov, autor: bricklanestudio.czTehly možno dať aj do luxusných priestorov, autor: bricklanestudio.cz

Tehly v bielej

Veľmi dobre vyzerajú tehly natreté. Klasikou je biela, ktorá nikdy neomrzí. Spája sa totiž hrubosť a divokosť s tou najčistejšou farbou. Navyše máme možnosť voliť medzi náterom lesklým a matným, na nás tiež záleží stupeň krytia. Často sa stretávame s napodobeninou tehál. Ide o panely, s ktorými sa dobre manipuluje, stačí s nimi stenu len obložiť. Odpadá tak veľa práce.

Tehly s bielym kabátikom, autor: muros.co.nzTehly s bielym kabátikom, autor: muros.co.nz

Pestré glazúrované tehly

Zaujímavého efektu tiež dosiahneme pomocou farebných glazovaných tehál. Ponuka je veľká, k nájdeniu sú ako tehly s jednoliatu povrchovou úpravou, tak aj tehly s nepravidelným glazovaním, tehly akoby glazúrované. Iste sú zaujímavou alternatívou k tehlám bežným a obkladom.

Farebné glazované tehly, autor: ibstockbricks.ieFarebné glazované tehly, autor: ibstockbricks.ie

Článok Tehly v interiéri na sto spôsobov bol publikovaný 22. dubna 2013 v 15.45 v rubrike Byt. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...