3 tipy pre tapetovanie

Tagy:  tipy, tapetovanie, obývacia izba, detská izba, doplnky

Sponzorované odkazy:

3 tipy pre tapetovanie

Tapeta, pod týmto pojmom si mnohí z vás predstavia nevzhľadné kusy papiera, ktoré na stene nedržia, robia nepekné bubliny, po čase sa olupujú a tiež blednú. V časoch komunizmu tapety takto naozaj vyzerali, dnes je tomu ale inak a tento bytový doplnok by mal byť neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti, lebo vždy a všade vyzerá úplne famózne. Ak by ste si do svojho obydlia tapetu radi zaobstarali, ale neviete kam ju umiestniť a akú variantu zvoliť, nechajte sa trochu inšpirovať…

Jedinečný bytový doplnok

Tapeta je jedinečným bytovým doplnkom, ktorý miestnosti dodá presne taký charakter, aký chcete a predovšetkým ju dokáže pozdvihnúť na úplne inú úroveň. Veľmi populárnym variantom tapety sú napríklad najrôznejšie ornamenty, napodobeniny kameňa, tehly alebo dreva, ktorá sa v širšom pruhu umiestni napríklad vedľa obývacej steny, za plazmovú televíziu alebo okolo krbu. Skrátka kdekoľvek, kde vynikne, ale pritom tak nejako splynie s celkovým prostredím miestnosti. Ak máte pocit, že vašej obývacej izbe niečo chýba, kúpte si štýlovú tapetu podľa vlastného vkusu a jednoduchým ťahom ju umiestnite presne tam, kde by sa vám páčila.

tapeta ako jedinečný doplnok, autor: v3walltapeta ako jedinečný doplnok, autor: v3wall

Ako praktické riešenie

Tapeta slúži predovšetkým ako dizajnový výstrelok a k oživeniu nudného vzhľadu interiéru, avšak v mnohých prípadoch môže zastávať aj veľmi praktickú funkciu, ktorá môže jednoducho a efektívne vyriešiť vcelku nepríjemný problém. Vaše dieťatko si rado hrá s fixami a svoju obľúbenú maľovku vám zvečnilo na stenu? Podarilo sa vám vystreknúť kečup na stenu v jedálni a mnoho ďalšieho? Potom sa obráťte na skvelú kryciu funkciu tapety a fľaky, škvrny či iné nešváry, ktoré by išli horko ťažko zmyť, jednoducho zakryte.

Ozdoba pre deti

Deti samozrejme chcú vlastnú izbičku, avšak akonáhle ju majú, málokedy sa v nej vydržia hrať celé hodiny a čo horšie, majú často problém v nej stráviť noc. Ak chcete, aby si svoju miestnôstku vaše ratolesti zamilovali a túžili v nej tráviť každučký okamih, ozdobte im múry ich obľúbenými rozprávkovými postavičkami či obrázkami, ktoré majú radi. Ako túto situáciu ale vyriešiť, ak nechcete stenu natrvalo pomaľovať? Aj v tomto prípade si zaobstarajte praktické tapety, ktoré jednoducho nalepíte a rovnako tak ľahko zase odoberiete.

Tapeta oživí aj detskú izbu, autor: tapetadobytuTapeta oživí aj detskú izbu, autor: tapetadobytu

Článok 3 tipy pre tapetovanie bol publikovaný 3. prosince 2013 v 07.30 v rubrike Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...