Stojace lampy do interiéru patria

Tagy:  lampa, osvetlenie, svietidlá, svetlo, atmosféra, dizajn

Sponzorované odkazy:

Stojace lampy do interiéru patria

Osvetlenie hrá v interiéri dôležitú úlohu. Každé svietidlo má svoju funkciu a v jednotlivých miestnostiach použijeme rôzne druhy. Stojacie lampy vytvárajú predovšetkým príjemnú atmosféru a zvyčajne zalejú izbu jemným svetlom. Stojace lampy si nekladú za cieľ osvetliť celú miestnosť ale majú za úlohu skôr robiť dojem.

Každá je iná

Aj stojacích lámp môžeme spoznať široké spektrum, každá je iná a niečím jedinečná. Elegantná čierna lampa s tienidlom zdobeným strapcami poslúži ako zdroj jemného osvetlenia. Pekná strieborná lampa spĺňa požiadavky moderného doplnku, ktorý je vhodný do spoločenských miestností. Stojace svietidlo s veľkým netradičným tienidlom sa v obývacej izbe bude báječne vynímať. Jednoduchá lampa s čiernou kovovou konštrukciou poskytuje príjemné svetlo a dobre vyzerá pri stene. Zvlnené tienidlo strieborného svietidla zaujme svojim nevšedným dizajnom.

Lampy s ozdobným oblúkom

Veľmi moderne vyzerajú kovové lampy, ktoré sa ladne skláňajú nad našimi hlavami. Dokážu osvetliť miestnosť a navyše skvele vyzerajú. Ladné krivky sú trendy tiež čo sa týka bytových doplnkov.

Nastaviteľné stojacie lampy

Stojace lampy, ktorých konštrukciou je možné pohybovať, sa zaiste osvedčia v obývacej izbe aj v spálni. Na rozdiel od bežných stojacích lámp totiž poskytnú viac svetla a môžu slúžiť aj ako vhodné osvetlenie na čítanie. Líšia sa predovšetkým tvarom a farbou tienidla a tiež intenzitou osvetlenia.

Lampy pre atmosféru

Zaujímavým typom stojacích lámp sú svietidlá, ktoré sú tvorené veľkým, obvykle papierovým tienidlom a v interiéri vyzerajú obzvlášť dobre. Ich svetlo je iba jemné a robí príjemnú atmosféru. Veľkú lampu v tvare úzkeho kvádra môžeme umiestniť ku stene, skvele bude vyzerať aj v priestore. Podobne je tomu aj u vysokej bielej lampy so štvorcovou podstavou. Pekný efekt robí oválne stojacie svietidlo s abstraktným kvetinovým motívom. Vskutku netradičné svietidlo, ktoré každú návštevu určite prekvapí je baňatá biela lampa. Umiestniť ju môžeme do chodby, predsiene aj na terasu.

Originálne zdobené lampy

Nájsť niečo netradičné, čo sa značne odlišuje, ale pritom je to vkusné, môže byť náročná a komplikovaná úloha. Nádherné farebné lampy v sebe však túto originalitu a vkus skrývajú. Výrazné tienidlo, ale predovšetkým množstvo najrôznejších častí, z ktorých sa skladá noha lampy, robí dojem. Či už ružová, žltá alebo čierna, všetky tri skrývajú čaro a sú jedinečnou ukážkou majstrovskej práce dizajnérov. Vyberte si tú svoju a umiestnite ju do interiéru ako luxusný doplnok.

Článok Stojace lampy do interiéru patria bol publikovaný 29. dubna 2013 v 16.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...