10 spôsobov, ako skrášliť interiér bielou

Tagy:  interiér, design, interiérové ​​doplnky, bytové doplnky, dekorácie, maľba, farby, biela farba, doplnky, biely interiér

Sponzorované odkazy:

10 spôsobov, ako skrášliť interiér bielou

Biela farba prináša do interiérov, podľa psychologického hľadiska, vyrovnanosť, harmóniu, súlad, priateľskosť, priazeň, nevinnosť, jemnosť a nežnosť. Ak ste priaznivci týchto pocitov a vlastností, zariaďte si Váš domov v bielej a krémovej farbe. Ponúkame niekoľko spôsobov, ako skrášliť domov s bielou, najvšestrannejšou farbou v spektre.

Základom sú biele steny, zdobené jemnými dekoráciami, najlepšie v pastelových odtieňoch. Vyvarovať by sme sa mali obsiahlejším farebným plochám (tapety, maľba, rozmerné samolepiace dekorácie, …). Biela odráža svetlo a tým dodáva, priestranný pocit aj tým najmenším izbám. Použite rôznych odtieňov bielej na maľovanie stien, navodíte tak uvoľňujúcu atmosféru, a to bez pocitu sterilnosti.

Bielu farbu musíme vniesť do všetkých miestností a začínať by sme mali u tých najzložitejších a teda u kuchyne. V bielej farbe môže byť aj drez, varná doska aj pracovná plocha. Nevyhnutnosťou je samozrejme kuchynská linka, najlepšie v krémovej farbe doplnená o sklenené skrinky.

Kúpeľňa hovorí sama za seba – tu je biela farba skôr štandardom, takže klasiku nemusíme meniť. Dlažba a obklady v celo-bielom prevedení by mohli pôsobiť sterilne, doplňme ich teda o výrazné prvky v podobe bordúr, listel či dekoračných dlaždíc.

Pre dramatický nádych priestoru pridajte tmavé farby, získate tak sofistikovaný rafinovaný štýl interiéru. K módnym farbám patria odtiene šedej, oceľovej šedej, hnedej (espressa), rôzne odtiene čiernej. Vysoký kontrast medzi bielou a tmavými farbami upúta pozornosť a rešpekt.

V dome, v ktorom dominujú deti je nutné používať umývateľné materiály, umývateľné poťahy a odolné bytové textílie. Dekoračné vankúše a vankúšiky môžeme zvýrazniť tmavým prvkom, dominantnou farbou však stále zostáva biela. To isté platí u závesov, obrusov, prestierania, posteľných obliečok alebo kúpeľňových textílií.

interiér v bielom udáva smerinteriér v bielom udáva smer
dokonalá súhra a kombinácia fariebdokonalá súhra a kombinácia farieb

Zdroj: http://freshome.com/…e-with-white

Článok 10 spôsobov, ako skrášliť interiér bielou bol publikovaný 2. května 2013 v 14.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...