Interiér s nádychom romantiky

Tagy:  bývanie, nábytok, doplnky, romantický štýl, farby, pastelové farby

Sponzorované odkazy:

Interiér s nádychom romantiky

Zariadiť si interiér tak, aby sa vám páčil dnes, zajtra, ale aj za niekoľko rokov, môže byť pomerne náročné, pretože trendy sa menia prakticky zo dňa na deň a vy nikdy neviete, čo bude moderné. V domácnosti by ste sa mali jednak obklopovať modernými prvkami, ale predovšetkým sa v ňom musíte vy cítiť komfortne a príjemne, a to aj za predpokladu, že stavíte na nábytok a doplnky, ktoré nie sú podľa posledných trendov. Ak túžite po miestnostiach plných príjemnej atmosféry, jemných farieb a nežných kombinácií, stavte na romanticky ladený interiér, ktorý vás rozhodne len tak neomrzí.

S ružovým nádychom

Romantické farby sú predovšetkým tie svetlé a jemné, ktoré pohladia a sú nenápadné a skôr nevtieravé. Červená kuchynská linka, fialová sedacia súprava alebo pestrofarebné závesy tak romantické rozhodne nie sú. Čo je ale úplne typickým znakom romanticky ladeného interiéru, je svetlá ružová farba, ktorá je túto jar a leto neuveriteľne IN, a to nielen v prípade bývania, ale aj oblečenia a doplnkov. Ružové vankúše, sviečky, prikrývka cez pohovku alebo napríklad záhradné kresielko sú tak ideálnou voľbou, ako romantický štýl zaradiť do svojho bývania.

Autor: EYESONDESIGNAutor: EYESONDESIGN

V tónoch lila

Nie je fialová ako fialová a zatiaľ čo tmavé odtiene sú skôr otázkou zimy, na jar a v lete sú do bytu dokonale vhodné všetky tóny lila, ktoré sú jemné a neuveriteľne svieže. Lila odtiene ladia k drevu, ale tiež k bielej farbe, preto s jednoducho riešeným interiérom budú tvoriť takmer dokonalý pár. Svetlé odtiene majú aj tú výhodu, že opticky zväčšujú plochy aj celej miestnosti, ak máte menší byt, rozhodne sa im nebráňte.

Autor: DEEYANAGOAutor: DEEYANAGO

V hlavnej úlohe kvety

Ďalším neodmysliteľným romantickým prvkom sú samozrejme kvety všetkého druhu, ktoré nemusia byť len vo svetlých romantických farbách. Hneď ako svoje bývanie zaplavíte rastlinami a na jedálenský stôl či konferenčný stolík v obývacej izbe položíte vázu s čerstvými rezanými ružami alebo pivonkami, interiér razom ožije a bude o poznanie príjemnejší. Ak vám doma kvety nikdy veľmi dlho nevydržia a vy by ste ich vo svojom byte predsa len chceli mať, kúpte si túto štýlovú lampu od značky PUREHOME, ktorá je kvetom, ktorý nikdy nezvädne. Lampu si zaobstaráte na e-shope spoločnosti za 72 €.

Autor: PUREHOME.COMAutor: PUREHOME.COM

Kombinácia pastelových farieb

Ako bolo už spomenuté, pre romantický interiér sú úplne typické pastelové farby, a to vo všetkých možných podobách. Ideálne ich spolu môžete aj ladiť, čím vytvoríte moderný a predovšetkým nadčasový interiér, ktorý sa bude páčiť ako vám, tak partnerovi a možno aj celej rodine. Čo hovoríte napríklad na jemnú kombináciu ružovej so zelenou alebo broskyňovej s modrou?

Autor: DARII-DARIANAAutor: DARII-DARIANA

Späť do minulosti

Romantické interiéry sú tiež tie, kde sa objavujú prvky z dôb minulých, a to nielen antikvariátne kúsky, ale aj rustikálny nábytok alebo inšpirácia barokom, rokokom, romantizmom, renesanciou a secesiou. Také kúsky sú v bytoch nadčasové, preto sa ich kúpy rozhodne nemusíte obávať. Skvele vyzerá napríklad spálňa v secesnom štýle, kde sa vám bude spať ako bábätku.

Autor: ALISA138Autor: ALISA138

Článok Interiér s nádychom romantiky bol publikovaný 8. května 2015 v 07.00 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...