Jarné kvetinové dekorácie

Tagy:  jar, kvety, kvety, aranžmány, primule, tulipány, narcisy, hyacinty, sirôtky, sedmokrásky

Sponzorované odkazy:

Jarné kvetinové dekorácie

Odjakživa sú kvety zdrojom radosti. Do priestorov vnášajú energiu, výrazne ho oživujú. Preto by sme nemali váhať. Kvety totiž dokážu, ako sa hovorí, za málo peňazí veľa muziky.

Vyrazte na nákup či na prechádzku

Ciest, ako si zaobstarať domov rozkvitnutú krásu, je neúrekom. Kvety možno kúpiť rezané či pestované v kvetináčoch, môžeme ale tiež vyraziť do prírody a neutratiť ani euro a navyše urobiť niečo pre svoje zdravie. Záleží na každom, čo sa mu páči a čo mu vyhovuje.

V tomto období sú kvety veľmi dostupné, tie v kvetináči môžeme kúpiť v rádoch niekoľkých eur. Ak dobre vyberieme a venujeme im aspoň základnú starostlivosť, môžu nám robiť radosť niekoľkokrát do roka, po mnoho rokov.

Aranžmán z rezaných kvetov

Jedným z najdrahších spôsobov, ako ozdobiť domov kvetinami, je nákup živých rezaných kvetín, a to buď samostatných alebo už zviazaných do aranžmán.

Efekt týchto aranžmán je ohromný, ale aj pri dobrej starostlivosti nevydrží príliš dlho. Možno ale kvety nakupovať na trhoch, kde nás vyjdú lacnejšie. Určite si takýto „luxus“ raz za čas dopriať môžeme.

Tulipány sú zárukou, autor: Per Ola WibergTulipány sú zárukou, autor: Per Ola Wiberg

U aranžmán rezaných kvetín by sme určite nemali zabudnúť na vhodný obal, ak už nie je súčasťou aranžmán. Váza musí byť optimálne široká a hlboká, musí byť z nepriepustného materiálu a byť stabilná. Z hľadiska dizajnu máme ruku úplne voľnú.

Kvetináčové kráľovné

Krása rozhodne nechýba drobným kvetináčovým kvetom, ktoré sú k dostaniu v supermarketoch aj na každom rohu. Zvyčajne ide o primulky, tulipány, narcisy, hyacinty, sirôtky či sedmokrásky.

Tieto rastlinky bývajú v ohromnom množstve farebných variácií, môžu byť drobnokveté alebo byť obsypané ohromnými plnými kvetmi.

Kvetináčové kvety možno použiť buď samostatne, alebo z nich vytvoriť zoskupenie a zdôrazniť tak ich farebnosť.

Primulky, jednoduché a krásne, autor: hello-juliePrimulky, jednoduché a krásne, autor: hello-julie

Efektne pôsobia, keď ich usadíme do väčšej misky či košíka a dozdobíme drobnými predmetmi. Využiť môžeme rôznych prírodnín – kamienkov, kôry či machu. Zdobiť možno ale napríklad aj sklenenými drobnosťami.

Jarné farby

Kvety, ktorými ozdobíme svoj ​​domov, by určite mali byť výrazné a živé. Celkom určite môžeme siahnuť po žltej až oranžovej, také odtiene môžeme použiť aj pre tvorbu aranžmán v jednom tóne. Ostatné farby je vhodné skombinovať s ďalšou farbou, aby bolo aranžmán prežiarené a plné života.

Článok Jarné kvetinové dekorácie bol publikovaný 28. května 2013 v 07.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...