Pohodlie prinášajú taburety

Tagy:  taburety, taburetky, stoličky, podnožník

Sponzorované odkazy:

Pohodlie prinášajú taburety

Jednou z najstarších nábytkových alebo doplnkových súčastí interiéru domova je taburet, ktorý slúžil už našim predkom k získaniu väčšieho pohodlia nielen pri odpočinku, ale aj pri práci. S taburetmi sa veľmi často môžeme stretnúť na zámkoch, kde tvorili súčasť odpočinkového a relaxačného nábytku. Na nejaký čas sa taburety odmlčali, ale v súčasnej dobe sa opäť začínajú hlásiť o slovo a vypĺňať nielen domové, ale aj komerčné interiéry.

Funkcia

Hlavnou funkciou taburetov je získanie väčšieho pohodlia pre unavené nohy, vďaka čomu si môžeme komfortnejšie odpočinúť. Taburety však majú aj ďaleko hlbší a podstatnejší význam, veľmi často zastávajú funkciu odkladacieho stolíka, stoličky, úložného priestoru alebo dekoratívneho kusu nábytku, ktorý povznesie obytný priestor o niečo vyššie. Taburety sú veľmi často využívané ako stolička k toaletným stolíkom, ktoré vypĺňajú spálňový alebo kúpeľňový priestor. Taburety sa veľmi často objavia v detských izbách, kde zastávajú funkciu klasického sedacieho nábytku.

Vzhľad

Mnohí z nás si pod slovom taburet nedokážu príliš veľa toho predstaviť, často je taburet zamieňaný s komodou. Taburet je však nízky kus nábytku, akási podoba stoličky bez operadla, vyrobený v najrôznejších veľkostiach, materiáloch, tvaroch a dizajne. K najčastejším tvarom taburetov patrí štvorec, obdĺžnik alebo kruh, ale veľmi často sa stretávame aj s tvarmi atypickými, ktorými je napr. ovál alebo valec. K veľmi praktickým variantom patria taburety s kolieskami, vďaka ktorým zastávajú funkciu mobilného nábytku.

Design

Taburety sú obvykle vyrábané spolu so sedacou súpravou, čo zaistí dokonalé dizajnové a materiálové stvárnenie. Ak si taburet kupujeme k už zakúpenej sedačke, mali by sme taburet vyberať v rovnakom materiálovom prevedení. Ak máme koženú sedačku, zvoľme kožený taburet rovnakej alebo podobnej farby, ak je sedačka čalúnená doplňme ju taburetom čalúneným. K dôležitým aspektom pri výbere taburetu patrí farebné prevedenie, ktoré by malo dokonale byť v súhre s farbou sedacej súpravy a ostatného nábytku. K veľmi žiadaným typom patria kožené taburety s pevnou kovovou konštrukciou, ktoré dokážu plne nahradiť konferenčný stolík.

Článok Pohodlie prinášajú taburety bol publikovaný 31. května 2013 v 16.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...