Bidet - hygienický pomocník na nezaplatenie

Tagy:  bidet, bidety, sanitárne zariadenia

Sponzorované odkazy:

Bidet - hygienický pomocník na nezaplatenie

Bidet – pre niekoho hygienický pomocník na nezaplatenie pre druhého pojem neznámy a nevysvetliteľný. Každopádne bidet patrí k základnému sanitárnemu vybaveniu každej modernej kúpeľne, ktorý nám každodenne pomáha jednoducho riešiť hygienické požiadavky.

K čomu bidet slúži:

Bidet patrí medzi sanitárne zariadenia, ktoré nám pomáhajú odstrániť nežiaduce mikroorganizmy z intímnych miest. K tejto očiste sa používa bidetová batéria, ktorá je umiestnená priamo na mise, s možnosťou nastaviteľnosti smeru prúdu vody. Bidetová batéria funguje na rovnakom princípe ako ostatné kúpeľňové batérie, teda s reguláciou teploty vody.

Výhody bidetu

K výhodám bidetov patria vysoké hygienické možnosti, voda s gélom oproti toaletnému papieru odstráni všetky nežiaduce mikroorganizmy. Vďaka pravidelnému bidetovému sprchovaniu znížime nebezpečenstvo vzniku hemoroidov. Bidet je veľkým pomocníkom predovšetkým pre ženy tehotné a veľmi účinne pomáha ženám tesne po pôrode alebo ženám v čase menštruácie. K ďalšiemu segmentu ľudí, ktorí bidet ocenia, patria ľudia trpiaci na hemoroidy, staršie ženy s poklesom panvového dna, ľudia s vyššou telesnou hmotnosťou, telesne handicapovaní a ľudia, ktorí majú sedavé zamestnanie.

Inštalácia bidetu

Umiestnenie bidetu by malo byť prispôsobené výške členov domácnosti, za štandardnú výšku osi bidetu sa považuje miera 60 cm od osi klozetu. Bidetová misa by mala byť doplnená najlepšie zmiešavacou pákovou batériou, určenou pre bidetové použitie. Bidetová batéria disponuje možnosťou nastavenia si sklonu a smeru prietoku vody a možnosti regulácie teploty vody. Na trhu môžeme objaviť bidetové batérie ktorých prietok vody alebo spŕška smeruje zo stredu priamo nahor. Tento typ batérií však patrí k účelovo k menej praktickejším. Bidetová misa sa umiestňuje rovnako tak, ako misa záchodová, avšak človek pri jeho použití bude čelom k stene. Pre staršie generácie je vhodné vedľa bidetu umiestniť madlo, ktoré je dôležitým pomocníkom nielen pri sadaní, ale predovšetkým pri stávaní.

Výber bidetu

Pri výbere bidetu by sme sa mali zamerať predovšetkým na pohodlie, ktoré nám pri umývaní poskytne. Väčšina bidetových mís nedisponuje sedadlom, čo je praktizované zo stránky estetickej. Pri výbere teda dbajme na to, aby bol bidet vyrobený z kvalitnej keramiky, s hranami zaoblenými, pretože tento tvar dokáže ľahko podoprieť stehná a zadok. Na trhu môžeme bidety vyberať z varianty stojacieho alebo závesného prevedenia, z hľadiska estetického by sme mali vybrať rovnakú variantu so záchodovou misou. U stojacích bidetov je zaručená pevná stabilita, tento typ je vhodný predovšetkým pre osoby v väčšou hmotnosťou alebo osoby so zníženou pohyblivosťou. Závesný bidet je estetickejšou záležitosťou, používaný predovšetkým v moderných interiéroch, jeho prednosťou je veľmi jednoduchá údržba.

Článok Bidet - hygienický pomocník na nezaplatenie bol publikovaný 6. června 2013 v 05.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...