Kúpeľňové batérie s novými krivkami

Tagy:  kúpeľňa, umývadlo, vaňa, bidet, batéria, kohútik, voda

Sponzorované odkazy:

Kúpeľňové batérie s novými krivkami

Kúpeľňová batéria je často veľmi prehliadaným elementom. Predtým bola obyčajnou nevyhnutnosťou, dnes sa stáva estetickou záležitosťou. Navyše pokiaľ ju dobre zvolíme, zvýšime komfort jej používania.

Vývoj kúpeľňových batérií

Kúpeľňové batérie, nech už umývadlové, bidetové, či vaňové a sprchové prešli búrlivým vývojom. Pôvodný kohútik od studenej vody sa premenil v kohútikovú batériu, potom získal mnoho ďalších podôb. V našich končinách sa zabývali najmä pákové a kohútikové batérie, v susedných krajinách aj niektoré ďalšie typy.

Podobne sa vyvíjali aj materiály využívané na výrobu batérií. K pôvodne používaným, rozlične upravovaným kovom pribudli napríklad plasty, sklo alebo drevo. Tie plnia najmä estetickú funkciu, využívajú sa tam, kde to ich vlastnosti dovoľujú.

Myslite na údržbu

Pri nákupe batérie je dôležité nezabudnúť na nároky na jej údržbu. Niektoré stačí občas vyčistiť a preleštiť, iné vyžadujú starostlivejšiu údržbu. Fungovať budú pochopiteľne všetky za takmer akýchkoľvek podmienok, absencia našej starostlivosti sa však môže výrazne premietnuť do jej vzhľadu. Vodný kameň potom nie je jediným nebezpečenstvom.

Pozerajte sa na detaily

Pri výbere batérií sa pozerajte dobre na detaily. Ponuka je naozaj široká a kolekcie obsahujú často veľmi podobné modely líšiace sa len drobnými detailmi. Lesk či mat, ladné, hebké línie alebo ostrejšie hrany, ale napríklad aj kombinácia kovov a materiálov má na výsledok veľký vplyv.

Drobné detaily robia svojeDrobné detaily robia svoje

Vyberte si odtieň

Dávno je preč doba, kedy bolo možné zvoliť iba prevedenie v striebornej alebo v zlatej farbe. Terajší dizajnéri myslia na farebnosť oveľa viac, práve tak ako na povrch materiálov. Možno tak vyberať v rôznych tónoch zlatej, striebornej či striebro-zlatej, tiež ale napríklad v čiernej či bielej, matnej aj lesklej.

Kohútikové batérie

Kohútikové batérie sa opäť vracajú do módy. Teraz sú však viac prepracované, v nespočetných variáciách. Klasické kohútiky dopĺňajú kohútiky napríklad v tvare krížikov či „ozubených koliesok“.

„Klasické“ kohútiky„Klasické“ kohútiky

Niekoľkokompo­nentové batérie

Niektoré batérie pozostávajú z niekoľkých komponentov, samostatne stojacich. To umožňuje väčšiu voľnosť pri výbere, možnosť kombinovať diely a vytvoriť produkt na mieru. Treba s tým počítať pri robení ostatného sanitárneho vybavenia.

Batéria pozostávajúca z viacerých komponentovBatéria pozostávajúca z viacerých komponentov

V jednoduchosti je krása

Aj u batérií často platí, že v jednoduchosti je krása. Pre tých, ktorí sa držia tohto pravidla, sú v ponuke nemenej zaujímavé modely. Síce nebudú klenotom kúpeľne, zato vytvoria harmóniu s prostredím. Výhodou je tiež skutočnosť, že toľko nepodliehajú móde.

Jednoduché línieJednoduché línie

Článok Kúpeľňové batérie s novými krivkami bol publikovaný 11. listopadu 2013 v 15.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...