Veľkonočné dekorácie z čerstvých rastlín

Tagy:  aranžmá, Veľká noc, jar, kvety, dekorácie, rastliny

Sponzorované odkazy:

Veľkonočné dekorácie z čerstvých rastlín

Jar so sebou prináša jednu ohromne príjemnú vec – kvety. Ponuré tóny prírody sa razom stratia a namiesto nich nastupuje svieža zelená a veľa pestrých farieb. A my máme možnosť si ich silu vziať domov a užiť si ich. Veľká noc je potom skvelou príležitosťou, aby sme si dopriali aj väčšiu kvetinovú dekoráciu.

Siahnite po rastline v kvetináči

Obchody aj trhy sú plné drobnejších kvetináčov s tulipánmi, prvosienkami, narcismi alebo napríklad hyacintami. Určite nájdeme aj menej tradičné rastlinky, všetkým potom bude spoločné jedno – obdarujú nás krásnymi kvetmi. Pri ich nákupe hľadíme na celkovo zdravý vzhľad rastlinky, nemali by sa vyskytovať žiadne polámané alebo uschnuté časti. Hľadáme tiež rastliny s mnohými pukmi. V ponuke ich má aj rad supermarketov, avšak tu pôjde obvykle opäť o tovar určený na „rýchle spotrebu“.

Rastliny v kvetináči môžeme postaviť ako osamotene, tak v skupinkách. Veľa urobí voľba pekného obalu na kvetináč. Možno vyberať ako z predávaných obalov, tak aj vyrobiť nejaký ten vlastný. Dobre poslúži napríklad aj ohrádka okolo kvetináčov, napríklad z vetvičiek. Do kvetináčov možno tiež zapichovať či vkladať rôzne dekorácie. Napríklad motýle či veľkonočné postavičky budú dolaďovať atmosféru.

Živé rastliny s lákavými kvetmi, autor: SvadilfariŽivé rastliny s lákavými kvetmi, autor: Svadilfari

Stavte na tradičné kvietky

Pri Veľkej noci nemusíme chodiť ďaleko od tradícií. Klasické tulipány, narcisy alebo napríklad prvosienky sú krásne. K dostaniu sú ako v klasických farebných variantách, tak aj v nových šľachtených verziách. Môžeme si tak vybrať rastlinky s plnšími kvetmi či neobvyklou farbou. Pokiaľ ale nemáme chuť experimentovať, bežné odtiene urobia s istotou veľa parády. Keď použijeme niekoľko druhov a farieb, nemusíme už kvety dopĺňať žiadnou dekoráciou. Ak predsa len máme chuť, najlepšie poslúžia dekorácie z prírodných materiálov a v neutrálnych farbách, ako napríklad guľôčky vyrobené z tenkých prútikov, ratanové postavičky či tvary alebo napríklad kovové jednofarebné ozdoby.

Typické jarné kvietky, autor: Rainer EbertTypické jarné kvietky, autor: Rainer Ebert

Ak máte chuť, experimentujte

Ak chcete naozaj skvostné a originálne aranžmány, môžeme popustiť uzdu fantázii a zabrúsiť medzi kvety tradične spájané s inými príležitosťami. Ľahšie sa vytvárajú aranžmá tón v tóne alebo naopak dekorácie založené na použití mnohých kontrastných kvetov. Pohrať si môžeme tiež s veľkosťou kvetov, využiť môžeme aj exotických kvetín.

Aranžmán zostavených z mnohých rôznych typov kvetov vyzerá naozaj luxusne. Navyše, keď sa umiestni do vhodnej nádoby, efekt je ešte lepší.

Fantázii sa medze nekladú, autor: ralph and jennyFantázii sa medze nekladú, autor: ralph and jenny

Článok Veľkonočné dekorácie z čerstvých rastlín bol publikovaný 31. července 2013 v 15.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...