Oživme interiér umelými rastlinami

Tagy:  umelé rastliny, umelé kvety, plastové rastliny, umelé kríky, umelé palmy

Sponzorované odkazy:

Oživme interiér umelými rastlinami

Väčšina z nás má umelé rastliny spojené s veľmi lacno vyzerajúcim vzhľadom, ktoré miesto dekorácie slúžia len k usadzovaniu prachu. Vzhľad lacno vyzerajúcich rastlín na našom trhu naďalej pretrváva, avšak ponuka je doplnená veľmi kvalitnými a exkluzívne vyzerajúcimi umelými rastlinami, ktoré na pohľad nie sú rozoznateľné od rastlín živých.

Výhoda umelých rastlín

Kvalitné umelé rastliny vyzerajú takmer na nerozoznanie od tých živých, ich veľkou prednosťou však je ľahká údržba a nulová starostlivosť. Umelú kvetinu postačí raz za pol roka osprchovať od prachových čiastočiek, čím si splníme všetky podmienky správnej údržby. K veľkým prednostiam umelých rastlín patrí ich možnosť umiestnenia kdekoľvek, umelej rastline totiž nevadí priame slnko, šero, sucho ani vlhko. Vďaka tomu si nachádzajú uplatnenie nielen v domácnostiach, ale aj v komerčných priestoroch, reštauráciách alebo relaxačných centrách.

Výber umelých rastlín

Na našom trhu existuje niekoľko firiem a distribútorov, ktorí sa zaoberajú predajom kvalitných a exkluzívne vyzerajúcich rastlín. Vyberať môžeme z niekoľkých kvetinových druhov, kvitnúcich rastlín, paliem, bambusov, okrasných kríkov alebo plne zelených rastlín. Pri výbere umelej rastliny musíme zohľadniť podmienku začlenenia kvetinového druhu do interiéru. Palmy alebo vysoké bambusy sú vhodné do veľkých a svetlých priestorov, v ktorých dokážu najlepšie vyniknúť. Plne zelené rastliny sú vhodné predovšetkým do kúpeľní, v ktorých sa živým kvetom príliš nedarí. Vďaka neutralite prírodnému odtieňu zelenej farby sú ideálnym kúpeľňovým doplnkom, ktorý dokáže podčiarknuť celkovú atmosféru priestoru. Jedálenský stôl oživia malé dekoratívne kvety rôznych druhov, ktoré sú špeciálne vyrobené pre aranžérske účely. Váza plná nádherne farebných tulipánov, ruží, gerber alebo ľalií nám bude robiť okrasu stola podľa aktuálnej potreby. Vďaka širokej rozmanitosti jednotlivých druhov je možné kvety aranžovať podľa aktuálnej sezóny, nálady alebo vkusu.

Design

Prirodzený vzhľad umelých rastlín je umocnený doplnkovým, veľmi dôsledne prepracovaným programom. Kríky rastlín sú zasadené v nádherných keramických kvetináčoch zvyčajne prírodných odtieňov, priestor je vyplnený hlinou a na dekoráciu sú použité prírodné kamene. Takto ponúkané umelé kríky alebo rastliny disponujú veľmi realistickým vzhľadom, ktorý, ako už bolo povedané, je takmer na nerozoznanie od kvetov živých.

Článok Oživme interiér umelými rastlinami bol publikovaný 28. září 2013 v 07.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...