Strešné okná VELUX, cesta k slnečnejším dňom

Tagy:  VELUX, strešné okná, povala, svetlo, podkrovie, podkrovný byt

Sponzorované odkazy:

Strešné okná VELUX, cesta k slnečnejším dňom

Priestory nachádzajúce sa pod skosenou strechou majú svoje špecifiká. Dlho bolo ich využívanie sťažené predovšetkým nedostatkom denného svetla, ktoré sa sem dostávalo len niekoľkými drobnými oknami. Dnešné strešné okná dokážu zázraky a z pôvodne temného kúta domu vykúzlia preslnené miesto plné pozitívnej energie.

Strešné okná značky VELUX

VELUX patrí bezpochyby medzi najznámejších a najúspešnejších výrobcov strešných okien na svete. Vývoju okien sa venuje viac než 60 rokov a ich najnovšie výrobky môžeme našťastie kupovať aj my v Slovenskej republike. Okná sú perfektné po všetkých stránkach. Kvalita materiálu a konštrukčné riešenie zaisťuje dlhú životnosť a vysoký štandard užívania. Dizajn zodpovedá najnovším trendom, stretneme sa aj s výrobkami úplne nadčasovými. Rozmanitosť nám potom bude vyhovovať najmä pri riešení neštandardných situácií a originálnych architektonických projektov.

Ponuka strešných okien

Ponuka strešných okien je široká. Všeobecne sú k dostaniu okná v troch povrchových úpravách. Okná vyrobené z dreva sú ošetrené buď jednou, alebo dvomi vrstvami ochranného laku. Polyuretánové okná sú vhodnejšie najmä do priestorov s vyššou vlhkosťou, ich údržba je veľmi nenáročná.

Čo sa týka konštrukcie okien a ďalších špecifík, k dostaniu je široká škála rôznych strešných okien. Opäť je ich možné deliť do skupín, a to na okná kyvné, výklopno-kyvné, strešné balkóny a terasy, strešné výlezy a ostatné doplnkové okná.

Autor: http://www.VELUX.com, © 2005 VELUX GroupAutor: http://www.VELUX.com, © 2005 VELUX Group

Kyvné strešné okná

Kyvné strešné okná patria asi medzi tie najčastejšie používané. Ich konštrukcia je úplne klasická, fungujú na mechanizme otáčania okolo osi ktorá vedie horizontálne v polovici okna. Medzi výhody tohto okna patrí ľahká manipulácia a možnosť vetrania pri takmer zatvorenom okne.

V tejto kategórii sa stretneme s niekoľkými rôznymi prevedeniami, vrátane okien elektronicky ovládaných.

Ďalšie typy okien

Veľmi zaujímavým typom okna je tzv. strešný balkón, prípadne strešná terasa. Tieto okná dajú bývaniu pod strechou úplne nový rozmer. Ako už ich názov napovedá, umožnia rozšíriť priestor o balkón či terasu bez nutnosti prístavby. Strešný balkón je tvorený vo svojej podstate veľkým oknom a výsuvným zábradlím. Okná pripomínajú klasické strešné okná, iba sú podstatne vyššie. Strešná terasa potom umožňuje vytvorenie funkčnej malej terasy na streche.

Doplnky okien

U strešných okien sú tiež často dôležité ich doplnky. Ide o rolety či žalúzie alebo napríklad aj o elektronické ovládacie prvky. Tieto doplnky podstatne zvyšujú komfort ich užívania.

Autor: http://www.VELUX.com, © 2005 VELUX GroupAutor: http://www.VELUX.com, © 2005 VELUX Group

Článok Strešné okná VELUX, cesta k slnečnejším dňom bol publikovaný 2. října 2013 v 05.45 v rubrike Dom. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...