Hornbach, raj nielen pre kutilov

Tagy:  Hornbach, nakupovanie, dom, záhrada, materiál, majstrovanie

Sponzorované odkazy:

Hornbach, raj nielen pre kutilov

„Urob si sám“ bolo skôr nutnosťou, v dnešnej dobe je čím ďalej viac spájané aj s koníčkami. Kutilstvo, záhradkárčenie alebo napríklad kreatívna tvorba bytových dekorácií si získava veľkú obľubu u všetkých generácií.

Obchody s potrebami pre dom aj záhradu

Ako huby po daždi vyrastajú obchodné domy zamerané na produkty pre dom a záhradu. Obvykle tu nájdeme všetko, čo potrebujeme, od motyčiek a semienok až po stavebný materiál.

Pre naše nákupy si môžeme zvoliť niektorý z mnohých obchodných domov, respektíve koncernov. Práve ním môže byť napríklad Hornbach.

O Hornbachu

Ako je už zvykom u reťazcov tohto zamerania, aj Hornbach je nemeckou značkou. Jeho sídlo nájdeme v Neustadte an der Weinstraße. Samotný koncern pozostáva vlastne z troch častí – jednou z nich je náš starý známy Hornbach zameraný na dom a záhradu, mimo neho potom sem patrí aj Hornbach stavebný materiál a do tretice nábytok.

Hornbach je jednoznačne jedným z najväčších predajcov tohto typu tovaru. Funguje v celom rade európskych trhov, mimo Slovenskej republiky, Českej republiky a Nemecka obsadil tiež napríklad Luxembursko, Švajčiarsko či Švédsko. Tento koncern sa tiež môže pochváliť veľmi dlhou históriou – založený bol totiž už v roku 1877.

Sortiment Hornbachu

V obchodných domoch Hornbach nájdeme podobný sortiment ako u jeho konkurentov. Rozdeliť by sme výrobky mohli do troch kategórií – produkty určené pre stavbu, ďalšie produkty k úprave bývania a do tretice záhradné potreby. Akčný a sezónny tovar vzbudzuje často najväčšiu pozornosť, nájdeme ho pravidelne v katalógoch, a to ako v papierových tak elektronických.

Katalógy plné akčných ponúk, autor: hornbach.czKatalógy plné akčných ponúk, autor: hornbach.cz

Samozrejmosťou sa stala aj ponuka služieb zákazníkom. Často to ušetrí čas aj náklady, navyše sa do práce môže pustiť každý, hoci aj bez predchádzajúcich skúseností. Úplným základom je pochopiteľne poradenstvo. Ďalej je samozrejmosťou možnosť objednania výrobkov, ktoré nie sú na sklade. Tovar si môžeme nechať doviesť až do domu alebo si dopravu zaistiť sami, napríklad aj vďaka zapožičaniu prívesu alebo dodávky priamo pri Hornbachu. Štandardom je tiež úprava kúpeného materiálu, rámovanie obrazov či príprava rámov, ale aj miešanie farieb podľa priania klienta. Zákazníkom je ponúkaný aj finančný servis, ktorý umožňuje splácanie nákupu.

Kde Hornbach nájdeme?

Vyhľadávanie predajní Hornbach nájdeme na internetových stránkach. Tu sa dozvieme, že obchodné domy nájdeme napríklad v Bratislave a Košiciach.

Článok Hornbach, raj nielen pre kutilov bol publikovaný 8. října 2013 v 07.15 v rubrike Dom. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...