Hniezdová stolička od Niny Bruun

Tagy:  stolička, hniezdová stolička, nábytok, atypická stolička, nest chair, nina Bruun, kreslo

Sponzorované odkazy:

Hniezdová stolička od Niny Bruun

Stolička patrí k potrebnému interiérovému nábytku, bez ktorého sa nezaobíde takmer žiadna domácnosť. Stoličky môžu mať rôznu podobu, rôzne tvary, rôzne farby alebo byť vytvorené z rôznych materiálov. Klasikou sú stoličky drevené s koženým alebo látkovým čalúnením, štandardom sa stávajú stoličky plastové alebo prútené. V súčasnej dobe už nikoho neprekvapia ani stoličky z kombinovaných materiálov, napr. skla s kovom.

Dnes si predstavíme hniezdovú stoličku, ktorá zaujme nielen svojou podobou, ale aj materiálom. Hniezdová stolička bola vytvorená mladou a kreatívnou dizajnérkou, Ninou Bruun, ktorej myšlienkou bolo vytvorenie grafického chaosu v kompatibilnom cel­ku.

Cieľom mladej dizajnérky bolo ovplyvnenie nadchádzajúcej sezóny a prírody, kde sa nechala inšpirovať vtáčími hniezdami. Výsledkom je vskutku zaujímavé dielo, ktoré slúži viac ako stolička, ako odpočinkové kreslo.

Hniezdová stolička disponuje veľmi stabilným dnom, ktoré predstavuje nosnú konštrukciu, a to bez pomoci nôh. Hniezdového efektu, teda podoby stoličky, bolo dosiahnuté pomocou brezových pásov s rôznymi hrúbkami materiálu. Prostriedok stoličky je vyplnený čalúneným vankúšom, v čokoládovo-hnedej farbe, ktorá dokonale kontrastuje s farbou brezy. Mäkký vankúš napodobňuje vnútrajšok hniezda, ktorý by mal byť mäkký a dostatočne príjemný.

hlavným materiálom sú brezové pásyhlavným materiálom sú brezové pásy
príjemné a komfortné posedenie – takmer ako v hniezdepríjemné a komfortné posedenie – takmer ako v hniezde
výnimočný vzhľadvýnimočný vzhľad

Zdroj: http://design-milk.com/…y-nina-bruun

Článok Hniezdová stolička od Niny Bruun bol publikovaný 16. listopadu 2013 v 07.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...