Lávové lampy hýria farbami

Tagy:  láva, vosk, svietidlo, farby, lampa, lampička

Sponzorované odkazy:

Lávové lampy hýria farbami

Lávové lampy poskytnú v interiéri príjemné osvetlenie, sú sami osebe tiež skvelým doplnkom. Lávové lampy môžu byť v najrôznejšom prevedení a farebne je ich tak možné bez problémov zladiť s interiérom.

Lampy, ktoré sú potešením pre oči

Lávové lampy by sme dokázali sledovať hodiny. Obsahujú nádobu naplnenú tekutinou a priesvitným tekutým voskom, ktorý sa taví a stúpa nádobou hore, kde sa ochladí a opäť klesá ku dnu. Vosk sa navyše všelijako formuje, do rôznych veľkých bublín. Nielen deti sa na bublinky radi pozerajú. Lávová lampa vyzerá v interiéri skvele a je vhodná ako do spálne, tak aj pracovne či obývacej izby. Lávová lampa môže byť tiež nádherným darčekom, ktorý obdarovaný ocení.

V jednoduchosti je krásaV jednoduchosti je krása

Hra farieb

Lávové lampy perfektne rozohrajú hru farieb. Tekutina aj vosk spolu nádherne ladia a robia v interiéri dojem. Ružová, modrá aj oranžová vyzerá skvele. Stačí si vybrať farbu a lampu umiestniť do interiéru. Zakaždým, keď ju zapneme vykúzlite nádhernú dekoráciu, ktorá na seba strhne pozornosť. Jemné svetlo, ktoré lávová lampa poskytuje je veľmi príjemné a pastelové farby pôsobia pozitívne na našu psychiku.

Nie je jedna ako druhá

U lávových lámp je skutočne z čoho si vyberať. Samotné telo lampy môže byť strieborné, čierne, ale aj farebné, ako to vidíme u mnohých prekrásnych výrazných lávových lámp. Rôznu farbu môže mať tekutina vnútri lávovej lampy a aj vosk. Obvykle má vosk o niekoľko odtieňov svetlejšiu farbu ako tekutina, stretneme sa však aj s priesvitnou tekutinou a výrazne farebným voskom či s voskom, ktorý má úplne inú farbu ako tekutina. Je len na nás, ktorú si vyberieme.

Rôzne farebné kombinácieRôzne farebné kombinácie

Zaujímavé kúsky, do originálneho interiéru

Nie sú vždy len klasické farebné lávové lampy, stretneme sa aj s najrôznejšími prevedeniami vonkajšku lampy. Lávové lampy vyzerajúce ako raketoplán sa hodia nielen do detskej izby. Narazíme aj na originálne lampy s najrôznejšou tematikou, nech je to prezident, smrtka či obľúbený Halloween.

Crazy lávové lampyCrazy lávové lampy

Zaujímavou tematikou je aj Bob Marley. Lampy ozdobujú jeho podobizeň a ich prevedenie je v typických farbách: v zelenej, červenej a žltej. Okrem obrázku na tele lampy môže byť aj celý jej spodok v netradičnom prevedení, ako tomu u lámp s Bobom Marleym je. Kto by si lávové lampy natoľko zamiloval, že by ich začal zbierať, iste by ho unikáty a originálne kúsky veľmi zaujímali.

Lávové lampy tematicky ladené, tentoraz pre milovníkov Boba Marleyho.Lávové lampy tematicky ladené, tentoraz pre milovníkov Boba Marleyho.

Článok Lávové lampy hýria farbami bol publikovaný 8. února 2013 v 08.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...