Piknikový špeciál alebo čo so sebou?

Tagy:  jedlo, pitie, lúka, príroda, záhrada, varenie, priatelia, rodina

Sponzorované odkazy:

Piknikový špeciál alebo čo so sebou?

Piknik je akousi retro záležitosťou, ktorou sa bavili už naši predkovia a tiež ich predkovia a bohvie, kam až táto zábava siaha. Piknik je skvelou príležitosťou ako stmeľovať skupiny, ale tiež ako si užiť spoločné chvíle s priateľmi a rodinou. A vzhľadom k faktu, že ľudia zvyčajne veľmi radi jedia, pijú a hodujú, je piknik geniálnou záležitosťou spojenou s komunikáciou a jedlom dohromady. Osviežte staré piknikové tradície a vydajte s priateľmi na neďalekú lúku, kde si pochutnáte na domácich dobrotách. Viete, čo všetko budete potrebovať?

Pikniková taška alebo kôš

Ak nechcete veci nosiť z auta alebo dokonca z domu na niekoľko etáp, rozhodne sa nezaobídete bez praktickej a pikniku uspôsobenej taške alebo košu. Pikniková taška je často veľmi podobná klasickej cestovnej taške, oproti tomu piknikový kôš má isté čaro minulosti, ktorý umocňuje jeho slamený zovňajšok a látkové vypodloženie vnútri. Piknikový kôš, kde umiestnite nielen jedlo, ale aj vonkajší riad, fľašu vína či poháre kúpite na e-shope NORDSTROM.COM za75 €.

Autor: NORDSTROM.COMAutor: NORDSTROM.COM

Z čoho piť?

Možností, z čoho usrkávať lahodnú domácu limonádu, citronádu alebo čokoľvek iné je samozrejme nespočetné množstvo. Môžete si vziať z domu poháre, u ktorých však hrozí riziko, že ich už neprinesiete v celku. Ďalej je tu klasický variant plastových pohárikov, ktoré pripomínajú udalosť na festivale alebo buďte štýlový so všetkým a zaobstarajte si tieto praktické uzatvárateľné poháre, z ktorých vám bude chutiť o to viac. Sadu štyroch pestrých pohárov kúpite na e-shope THEHUT.COM za 22 €.

Autor: THEHUT.COMAutor: THEHUT.COM

Udržte kávu v teple

Na čo by ste možno zabudli je fakt, že vám veľa vecí môže vychladnúť alebo naopak sa zohriať. Nie je preto príliš múdre chystať pokrmy, ktoré by mali zostať horúce, ale tiež majte na pamäti, že vám káva vychladne. Pre všetky prípady ju preto pripravte so sebou zoberte do thermo hrnčeka, kde zostane dlho horúca a vám tak dezert bude chutiť o poznanie viac. Tento model kúpite opäť na e-shope THEHUT.COM za 13 €.

Autor: THEHUT.COMAutor: THEHUT.COM

A čo na zub?

Keď budete mať piknik dohodnutý, začnete si automaticky lámať hlavu s jeho prevedením, respektíve s podávaním jedál. Iste so sebou si nezoberiete kačicu, kapustu a knedle a rovnako nie je dobrou voľbou ani šľahačková torta. Také jedlá by sa skrátka pokazili, neprežili transport a podobne. Z pikniku by potom bola jedna veľká katastrofa. Stavte preto na jednoduché predjedlá, ktoré môže každý ochutnávať a „zobať“ podľa ľubovôle. Na tanieroch by preto mohli byť napríklad mini sendviče, mini burgery, miešané zeleninové a ovocné šaláty, slimáky z lístkového cesta, syry s orechmi a hroznom, pečivo na menšie kúsky, paštéta, údeniny a podobne. Čo sa dezertov týka, voľte napríklad francúzske makrónky, ktoré všeličo vydržia a navyše skvele chutia.

Autor: LUNABAZAAR.COMAutor: LUNABAZAAR.COM

Článok Piknikový špeciál alebo čo so sebou? bol publikovaný 17. srpna 2015 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...