Povrázkovými záclonami oživíme interiér

Tagy:  záclony, šnúrkové záclony, šnúrkové závesy, závesy z povrázkov

Sponzorované odkazy:

Povrázkovými záclonami oživíme interiér

Ozdobou každého okna sú záclony, ktorých tvar, farebnosť a dizajn disponuje rôznymi variantmi. K aktuálnym záclonovým trendom patria záclony povrázkové, ktoré si v domácnostiach nachádzajú všestranné použitie.

Použitie šnúrkových záclon

Povrázkovými záclonami môžeme vyplniť väčšie aj miniatúrne okenné priestory alebo nimi nahradiť interiérové ​​dvere. Ako dverný záves môžu byť použité v prepojených miestnostiach, a to v oblúkovom či klasickom, obdĺžnikovom vstupe. Vo väčších priestoroch môžu byť použité ako predel miestnosti, ktorý oddeľuje jednotlivé priestorové prvky. Povrázkové záclony sú veľmi často využívané v detských izbách, kedy spĺňajú funkciu oddelenia jednotlivých častí, napríklad časť spaciu od časti pracovnej. Vďaka pohybu jednotlivých vlákien poslúži špagátová záclona ako dokonalý odpudzovač nežiadúceho hmyzu. V letnom období ju môžeme použiť do dverného vstupného priestoru, nielenže zabráni prieniku hmyzu do domu, ale bude pôsobiť aj ako moderný prvok pohyblivých dverí.

Tento typ záclon môže slúžiť ako dekoratívny prostriedok holých stien, rozmanitá farebnosť umožní vhodnú kombináciu so skĺbením s ostatnými interiérovými prvkami.

Povrázkové záclony si však nenachádzajú uplatnenie len v domácnostiach, veľmi často sa s nimi môžeme stretnúť aj vo verejných interiéroch. Objavujú sa v drobných obchodíkoch, reprezentatívnych priestoroch bánk a úradov, cukrárňach, baroch, reštauráciách i kanceláriách.

Výhody šnúrkových záclon

K najväčším prednostiam šnúrkových záclon patrí ich všestranné a individuálne použitie nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Povrázkové záclony sú vyrobené z kvalitnej viskózy alebo zo 100% PE, teda z materiálov, ktoré nereagujú na slnečné žiarenie a tým pádom si udržujú vysokú životnosť a nízku mieru opotrebovanosti.

K ďalším prednostiam šnúrkových záclon patrí jednoduché zavesenie, ktoré spočíva v uchytení pomocou tunelíka alebo pútok na klasickú záclonovú tyč. Ak záclona disponuje nevhodnou dĺžkou, je možné ju jednoducho zastrihnúť nožnicami, čo je nutné vykonať v zavesenom stave. Vďaka štruktúre vlákien možno záclony zastrihnúť šikmo či elipsovito, konce povrázkov sa vďaka vhodnému materiálu nepárajú ani nestrapkajú.

Článok Povrázkovými záclonami oživíme interiér bol publikovaný 21. února 2013 v 17.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...