Nehorľavé záclony, ktoré pohlcujú pach

Tagy:  záclony, doplnky, nehorľavé záclony, požiar, sviečka, oheň, okno, pach

Sponzorované odkazy:

Nehorľavé záclony, ktoré pohlcujú pach

Máte radi záclony? Myslíte si, že to je zastaraná móda našich babičiek? Omyl, práve záclony a závesy patria do kategórie moderných doplnkov, ktoré dokážu celý interiér rozžiariť a úplne premeniť.

Záclony

Záclony dodávajú celej miestnosti určitý šarm, iskru a mnohým bytom a domom dokonca aj akési súkromie. Mnoho ľudí sa domnieva, že ide iba o lapač prachu, nevkusný kus látky zavesenej pred oknom či dokonca aj nebezpečnú záležitosť v období Vianoc a romantických večerí so sviečkami. Lenže doba sa mení a s ňou aj nové technológie výroby záclon a použitých materiálov. Keď si do bytu vyberiete vhodnú záclonu zo správneho materiálu, bude všetko v úplnom poriadku.

Moderné záclony

Doba ide neustále dopredu a samozrejme aj výrobcovia záclon sa nechávajú rôzne inšpirovať. Už dávno nenájdete v obchodoch len jednofarebné záclony s obyčajným vzorom, ale k dostaniu sú farebné, kontrastné farby, extravagantné a nápadité strihy, materiály, originálne kúsky a pod.
Záclony sa navyše nemusia len voľne zavesiť, ale dajú sa zopnúť výraznými sponami, omotávať či rôzne uviazať. Pri výbere záclon dbajte nielen na estetiku, ale aj na praktickú stránku. Ak máte v byte klasické radiátory, vyberajte si skôr vzdušné záclony s vhodnou dĺžkou. Zvoľte radšej dĺžku na radiátor, aby vám nezostávalo teplo medzi oknom a látkou. Samozrejme sa dá celá situácia s radiátormi ľahko vyriešiť. V letnom období môžete mať aj dlhšiu dĺžku záclon a v zime naopak voľte kratšie, aby teplo unikalo do miestnosti. V prípade podlahového vykurovania sa nemusíte pri výbere nijako obmedzovať.

Materiál na výrobu záclon

V obchodoch sú k dostaniu rôzne záclony, ktoré sa vyrábajú z prírodných alebo umelých materiálov. Na prvý pohľad sú takmer na nerozoznanie.
V moderných interiéroch sa najčastejšie používa organza, ktorá je ľahká, dostupná v rôznych farbách, vyzerá elegantne a vzdušne. Odolnejší a trvanlivejší materiál je voál, ktorý je nielen cenovo dostupný, ale tiež ľahko udržiavaný. Záclony sa tiež vyrábajú z bavlny, hodvábu, kartúnu, trevíry, a potlačeného saténu.
Páni ocenia materiál crash, ktorý vytvára pokrčený efekt a preto sa nemusí v žiadnom prípade žehliť.

Nehorľavé záclony

Tento typ záclon nájdete hlavne v hoteloch a reštauráciách, ale prečo si ich nekúpiť aj do vašej domácnosti. Dostupné sú v rôznych farbách, vzoroch a druhoch. Vhodné sú hlavne do rodín, keď sa na Vianoce zapaľujú sviečky na stromčeku, alebo pre milovníkov romantiky a sviečok vôbec.
Materiál, ktorý sa používa na výrobu nehorľavých záclon je Trevira CS (polyester). Nevýhodou záclon je ich cena, ktorá je o niečo vyššia ako tie obyčajné, ale obrovskou výhodou je, že sa nešpinia. Existujú aj špeciálne postreky, ktoré vám pomôžu s údržbou a niektoré majú aj antistatické vlastnosti.
Záclony, ktoré majú vo vláknach kovové oxidy, dokážu zo vzduchu odstrániť škodliviny a to najmä nikotín. V prípade, že máte doma nepríjemnú vôňu od vašich mokrých maznáčikov, tieto záclony sa tiež vedia s pachom „pobiť“.

Článok Nehorľavé záclony, ktoré pohlcujú pach bol publikovaný 20. června 2014 v 00.00 v rubrike Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Eva Gomelská. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...