Detské postele

Tagy:  postieľky, drevené postieľky, detské postieľky, kolísky, cestovné postieľky

Sponzorované odkazy:

Detské postele

Detská postieľka, na rozdiel od postele pre dospelých, spĺňa viac funkcií, neslúži iba pre odpočinok, pretože pre dieťa sa stáva útočiskom, priestorom, z ktorého môže pozorovať dianie okolo seba a miestom, v ktorom sa dokáže zabaviť.

Postieľky

Základom dobrého spánku pre každé dieťa je kvalitná, stabilná posteľ, ktorá je doplnená dobrým matracom. Klasikou býva drevená postieľka s odnímateľnými priečkami, ktorých ideálna vzdialenosť by mala byť v súlade s európskymi smernicami, v rozmedzí 4,5 – 7 cm, čo je miera, ktorá nedovolí prípadnému vkĺznutiu hlavičky medzi priečky. Drevo, použité na výrobu postieľky, by malo byť upravené prírodnými, netoxickými farbami a lakmi, pretože sa veľmi často stáva, že dieťa postieľku ohrýza. Povrch by mal byť veľmi hladký, bez akýchkoľvek najmenších záderiek, triesok a prasklín v dreve, upevňovacie skrutky by mali byť zapustené a rovnomerne utiahnuté. Veľmi praktické sú postieľky, u ktorých môžeme nastaviť výšku matraca do rôznych polôh a prednú bočnicu ľahko stiahnuť. Nepostrádateľným doplnkom sú molitanové alebo látkové ochranné pásy, ktoré sa naťahujú pozdĺž vnútornej časti postele a slúžia pre vysokú bezpečnosť dieťaťa. Vďaka ochranným pásom predídeme nežiadúcemu zaklíneniu ručičiek alebo nožičiek dieťaťa. Rozmery detských postieľok sa pohybujú medzi 120 – 140 cm na dĺžku a 60 – 70 cm na šírku, takto rozmerná posteľ poslúži dieťaťu približne do 4 rokov jeho veku. Z praktického hľadiska sa odporúča zaobstarať postieľky s úložným priestorom, ktorý slúži na uloženie posteľnej bielizne a ostatných potrebných textílií.

Kolísky

Doplnkovou alternatívou k postieľkam sú drevené kolísky alebo hojdacie prútené koše, ktoré sú usadené na kolieskach. Kolíska aj košík sú určené predovšetkým pre najmenšie bábätká, maximálne do 4 mesiacov veku dieťaťa. Dnešné, moderné domácnosti nadväzujú na starobylú ľudovú tradíciu v používaní kolísok a preto nie je divu, že na tuzemskom trhu nájdeme širokú ponuku nielen kolísok, ale aj prútených košov. Jemné pohojdávanie má blahodárny účinok na detskú psychiku, dieťa sa rýchlejšie upokojuje a cíti sa v úplnom bezpečí.

Cestovné postieľky

Cestovné postieľky sú nevyhnutným doplnkom pri dlhých cestách a pobyte v cudzom prostredí, v ktorom nie je zaručené, že vám pripravia vhodnú alternatívu. Na tuzemskom trhu nájdeme cestovné postieľky v niekoľkých typoch prevedenia, v materiálovom zložení, v rôznych veľkostiach a cenových kategóriách. Výhodou je veľmi praktická manipulácia s nimi, perfektná skladnosť, dieťaťu ponúkajú bezpečnosť a vysokú mieru pohodlia.

Článok Detské postele bol publikovaný 7. března 2013 v 15.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...