Jedálenský stôl stokrát inak

Tagy:  jedáleň, jedálenský stôl, kuchyňa, stolovanie, stoličky, doplnky

Sponzorované odkazy:

Jedálenský stôl stokrát inak

Jedálenský stôl je dôležitou súčasťou bytu a je umiestnený buď do samostatnej jedálne, či je voľne pripojený ku kuchyni, prípadne obývacej izby. Jedálenský stôl býva veľmi často integrovaný do miestnosti ako jedálenský kút a to predovšetkým z dôvodu sporenia miestom.

Multifunkčné a netradičné

Jedálenský stôl v dnešnej dobe už nemusí vyzerať tak, ako ho bežne poznáme. Veľmi netradičné prevedenie, ktoré ho skvele začlení do interiéru, si určite zaslúži našu pozornosť. Jedálenský stôl umiestnený voľne do priestoru je výbornou voľbou pre priestrannejšie byty. K drevenému obdĺžnikovému stolu patria jednoduché zelené stoličky a tiež dve drevené lavice v rovnakom štýle ako jedálenský stôl. Na každú lavicu sa veľmi pohodlne usadia dvaja ľudia, pri väčších príležitostiach zaistí sedenie aj pre osoby tri. Mimo to možno lavičky použiť aj ako odkladaciu plochu. Nápad tomuto jedálenskému kompletu skutočne nechýba a pritom si stále zachováva jednoduchú eleganciu.

Autor: crate and barrelAutor: crate and barrel

Malá jedálenská zostava

Nie vždy potrebujeme veľký jedálenský stôl pre niekoľkočlennú rodinu. Malej modernej domácnosti kľudne poslúži stôl veľký akurát pre dvoch ľudí, ktorý možno v prípade nutnosti rozložiť a získať tak sedenie pre mnoho ľudí. Vysoký čierny drevený stôl je možné umiestniť do rohu alebo voľne do miestnosti a stoličky z dreva v kombinácii s čiernou kožou k nemu perfektne sedia. Ide o veľmi moderné poňatie jedálenského kúta, ktorý plní svoju funkciu a pritom zbytočne nezaberá priestor.

Autor: eco-furnitureAutor: eco-furniture

Moderná funkčná jedáleň

Priaznivci klasiky ocenia jednoduchý drevený stôl so štyrmi stoličkami. Aj ten môže byť poňatý moderne a štýlovo. Kombinácia dreva a krémovo bielej farby je nadčasová a univerzálna. Spojenie elegantného nábytku a bieleho chlpatého koberca vyzerá veľmi vkusne a vyžaruje luxus. V jedálni ladenej do neutrálnych farieb nás veľmi zaujmú farebné doplnky, ktoré priestor rozžiaria.

Autor: eco-furnitureAutor: eco-furniture

Sklenený jedálenský stôl

Okrem dreva je obľúbeným materiálom pre výrobu jedálenského stola sklo. To sa ľahko udržiava a v interiéri vyzerá skvele. Veľký obdĺžnikový sklenený stôl zaberie pomerne dosť priestoru a preto sa hodí do veľkých samostatných jedální či rozmerných obývacích izieb ako ich súčasť. Stoličky, ktoré k stolu patria, sú veľmi jednoduché, vyrobené z kovu a prírodných materiálov. Je vhodné skombinovať k stoličkám podobne ladené doplnky, ktorými môže byť prestieranie či misy na ovocie. Celý jedálenský kút je jednoduchý a elegantný, zariadený vkusne a nápadito. Stôl skvele poslúži celej rodine a pri veľkých príležitostiach možno iba pridať viac stoličiek.

Autor: eco-furnitureAutor: eco-furniture

Článok Jedálenský stôl stokrát inak bol publikovaný 8. března 2013 v 15.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...