Moderné sedacie súpravy

Tagy:  sedacie súpravy, kožené sedačky, sedačky, moderné sedacie súpravy

Sponzorované odkazy:

Moderné sedacie súpravy

Sedacie súpravy patria k dominantám obývacej izby a slúžia predovšetkým na odpočinkové činnosti a spoločenským udalostiam. Sedaciu súpravu by sme mali rozmiestniť tak, aby oddeľovala jednotlivé funkčné časti miestnosti a ucelila daný priestor.

Správny výber

Tuzemský trh disponuje širokou ponukou sedacích súprav, rôzneho farebného a materiálového prevedenia, vo všetkých veľkostiach a tvaroch. Výber je obmedzený priestorovými možnosťami daného interiéru, vyberať by sme mali teda takú veľkosť, ktorá nám nebude brániť vo voľnom priechode a nebude tvoriť prekážku v interiéri.

Najdôležitejším bodom pred samotnou kúpou novej sedacej súpravy je nutné si ju vyskúšať, či sa nám v nej bude dobre sedieť a či nám bude pohodlná.

Farebne by nám mala sedačka ladiť predovšetkým s podlahovou krytinou a nábytkom, k moderným trendom patria minimalistické tvary. Medzi najobľúbenejšie farby, ktoré sa volia do moderných interiérov patrí farba biela, krémová, vanilková alebo čokoládová. Moderným trendom je jednofarebnosť, elegancia a jednoduchosť.

Do menších priestorov by sme mali voliť menší typ sedacej súpravy, najlepšie model, ktorý disponuje predĺženou časťou pre nohy, ktoré sú alternatívou doplnkových kresiel, čím ušetríme značný priestor.

Veľkým priestorom by mali dominovať sedačky tmavších farieb, obľúbená je červená a čierna, najlepšie v koženom prevedení. Kožené, popr. koženkové sedacie súpravy bývajú najčastejšie doplnené kovovými alebo drevenými nožičkami, ktoré dotvárajú elegantný celkový vzhľad.

Aký materiál je trendy

V súčasnej dobe patrí k najmodernejším a zároveň najexkluzívnejším materiálom, na výrobu sedacích súprav, koža. Koža ako prírodný materiál, sa veľmi dobre prispôsobuje klimatickým podmienkam v danom interiéri a časom získava na kvalite. Prvotné investície, sú oproti čalúneným sedačkám podstatne vyššie, na druhej strane však kupujeme nábytok, ktorý disponuje dlhotrvajúcou hodnotou.

Skladacie sedacie súpravy

Skladacie sedacie súpravy sú veľmi obľúbené najmä v domácnostiach, v ktorých sa veľmi často mení vnútorné usporiadanie nábytku. Jednotlivé dielce sedacej súpravy môžeme voľne kombinovať a skladať do seba podľa aktuálnej potreby s ohľadom na pohodlie a priestor.

Doplnky

K veľmi obľúbeným doplnkom k sedacím súpravám patria taburetky, ktoré slúžia pre natiahnutie dolných končatín, čo pri dlhodobejšom sedení prináša veľmi príjemnú úľavu. Taburetky by mali materiálovo aj farebne ladiť so sedacou súpravou, ale nemusia byť jej priamou súčasťou.

Súčasťou kvalitnejších typov sedacích súprav sú polohovacie opierky chrbta, ktoré slúžia predovšetkým pre pohodlné opretie, popr. pri relaxovaní. K ďalším výhodám patria sklopné opierky na ruky a vysúvací podnožník, ktorý je výbornou alternatívou taburetky. Pevnou súčasťou sedačky môžu byť odkladacie drevené poličky, ktoré sú najčastejšie umiestnené po stranách alebo v zadnej časti pohovky.

Článok Moderné sedacie súpravy bol publikovaný 25. března 2013 v 07.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...