Vypínače: Klasiku nahradí designový skvost

Tagy:  vypínače, moderné

Sponzorované odkazy:

Vypínače: Klasiku nahradí designový skvost

To, čo vytvára dizajn interiéru sú zvyčajne exkluzívne vyzerajúce doplnky, ktoré na prvý pohľad zaujmú. V interiéri sa však nachádzajú aj predmety potrebné, ktoré na prvý pohľad nevyzerajú práve najlepšie a mnohokrát sa do priestoru absolútne nehodia. Týmito predmetmi sa rozumejú najmä vypínače a zásuvky, ktoré svojim štandardným vzhľadom dizajnový interiér skôr narúšajú. Našťastie sa tomuto zabehnutému stavu postavilo niekoľko interiérových návrhárov, ktorým sa podarilo priviezť na trh vypínače luxusného vzhľadu.

Biela je klasika, ale v prípade vypínačov veľká nuda

Takmer vo všetkých slovenských domácnostiach nájdeme klasické, štandardné biele vypínače z plastu. Hoci v súčasnej dobe ponúka náš trh širokú škálu exkluzívnych, dizajnovo stvárnených vypínačov, mnohí z nás sa snažia držať pri zemi. Problémom býva nedôvera v novinku, predstava vysokej ceny alebo nedostatok estetického cítenia. Klasické, biele vypínače sú stále vhodné do štandardne, obyčajne zariadených domácností. Ak však obývame veľkolepé, moderné priestory, mali by sme tomu podriadiť aj výber vypínačov.

biela klasika je štandardom väčšiny slovenských domácnostíbiela klasika je štandardom väčšiny slovenských domácností

Podľa čoho vyberať?

Pri obstarávaní nového vypínača je nutné zohľadniť veľkosť podomietkovej krabice, nie v každej domácnosti sa nachádza štandardne unifikovaná krabica, ktorá je vhodná pre všetky typy. Unifikovaná norma je zhodná aj so zahraničnými značkami, teda môžeme vyberať vypínače iba podľa ich vzhľadu.

Na našom trhu sa vedľa klasických vypínačov objavujú veľmi luxusné modely, ktoré sú vybavené vyspelou technikou. K úplným hitom patria vypínače disponujúce stmievačom, ktorý nám umožní znížiť alebo naopak zvýšiť intenzitu osvetlenia podľa aktuálnych potrieb.

Podľa dizajnu interiéru môžeme vyberať aj štýlový vypínač, ktorý disponuje modernou potlačou. Do presvetlenej miestnosti je vhodná intenzívna farebná kombinácia, naopak v tmavších interiérových farbách vyniknú vypínače z nerezu. Veľmi praktické sú vypínače podsvietené LED žiarivkami, ktorých umiestnenie je viditeľné aj v tme.

atypické poňatie vypínačaatypické poňatie vypínača

Článok Vypínače: Klasiku nahradí designový skvost bol publikovaný 29. března 2013 v 07.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...