Zásuvky a vypínače v nových tvaroch

Tagy:  vypínač, zásuvka, prípojka, elektroinštalácia, stmievač

Sponzorované odkazy:

Zásuvky a vypínače v nových tvaroch

Že sú zásuvky a vypínače bezvýznamný detail, ktorý nie je potrebné riešiť? Pozrite sa na zásuvky a vypínače, ktoré sa dnes objavujú na trhu, a bude vám jasné, že je potrebné urobiť zmenu.

Tá správna bodka

Skoršia ponuka vypínačov, zásuviek a ďalšieho tovaru z tejto kategórie nedovoľovala takmer nič. Na výber bolo medzi bielou, krémovou či čiernou, maximálne ešte čisto hranaté alebo ľahko zaoblené. Obvykle teda nebolo čo riešiť a siahlo sa po tom, čo bolo práve lacnejšie. Dnešná situácia je však iná a často privádza nakupujúcich do situácie, keď nevedia, ktorý model sa do ich príbytku hodí lepšie. Ak si však svoju voľbu dobre rozmyslia, výsledok bude stáť za to. Vypínače a zásuvky budú právoplatnou súčasťou interiéru ktoré dotvárajú jeho vzhľad.

Stavebnicový systém

Ak budete vyberať medzi novými produktmi, často sa vám stane, že sa vrátite do detských rokov. Vypínače aj zásuvky sú totiž často zostavované z jednotlivých dielikov tak, aby sa perfektne hodili do interiéru. Jednotlivé diely sú súčasťou celého systému, ktorý zvyčajne zahŕňa nielen obyčajné zásuvky a vypínače, ale napríklad aj stmievače, zásuvky televízie či telefónu. Máme tak možnosť zostaviť si výrobok presne podľa svojich predstáv. Vyberať môžeme z rôznych tvarov, farieb či materiálov.

Neutrálne tóny, čisté línie

Ak predsa len preferujete klasický vzhľad vypínačov a zásuviek, môžete siahnuť po produktoch vyznačujúcich sa čistými líniami a tradičnými farbami – bielou či krémovou.

Ten dnešný variant si však požičiava niektoré moderné prvky, tými sú napríklad plastové priesvitné podsvietené prúžky uľahčujúce orientáciu či elegantné kovové detaily.

Ďalšou menej krikľavou variáciou je kombinácia čiernej a bielej alebo striebornej, ktorá pôsobí nadčasovo. Je však už dostatočne výrazná s porciou šmrncu.

Kovové odlesky aj ušľachtilá koža

Dnešné produkty sú k dostaniu aj v palete kovových odtieňov. Nájdeme ich tiež v kombinácii s inými odtieňmi či materiálmi, najmä potom s neutrálnymi tón­mi.

Kov však nie je to jediné, čo sa na vypínačoch či zásuvkách objavuje. K dostaniu sú aj výrobky využívajúce vlastností ušľachtilej kože.

Farbičky aj na vypínačoch

Najvýraznejšie novinky na trhu sú zvyčajne farebné. Tlmené tóny aj výrazné krikľavé odtiene sú v trende. Tu sa najčastejšie uplatňuje princíp zostavenia výrobku z rôznych dielov, teda fantázii sa medze nekladú. Výhodou je tiež skutočnosť, že rovnako ľahko možno potom vzhľad vypínača či zásuvky zmeniť. Stačí vymeniť určitý diel a razom sa kompletne premení.

Článok Zásuvky a vypínače v nových tvaroch bol publikovaný 24. května 2013 v 06.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...