Drevené šperkovnice elegantne skryjú cennosti

Tagy:  šperkovnice, krabičky, šperky, šatník, bytové doplnky, úložné priestory, drevo

Sponzorované odkazy:

Drevené šperkovnice elegantne skryjú cennosti

Šperky sú vášňou nejednej ženy. Ak ich však môže uložiť do pôvabnej šperkovnice, potešenie z nich sa ešte zvyšuje. Poďme sa na pár šperkovníc pozrieť.

Drevené šperkovnice pre naše poklady

Šperkovnica ukrývajúca šperky zvyšuje nielen potešenie, tiež šperky chráni pred nepriaznivými vplyvmi okolia. Medzi ne patrí najmä prach, vlhkosť, taktiež šperky chráni pred mechanickým poškodzovaním. Na svetlo citlivé materiály sú v šperkovnici bezpečne ukryté, práve tak ako drobné šperky, ktoré sa ľahko strácajú. Drevo ako materiál je potom na výrobu šperkovníc ako stvorené.

Krása schovaná v dreve

Drevo je od nepamäti obľúbené nielen pre svoje úžitkové vlastnosti, ale tiež jednoducho pre svoju krásu, kúzlo. Drevené šperkovnice toto úspešne využívajú a ukazujú jeho štruktúru a farbu. Niet divu, že potom tieto šperkovnice patria k tým najobľúbenejším.

Drevo býva starostlivo volené a potom upravované, a to najmä brúsením a lakovaním, prípadne morením. Zmyslom je podčiarknuť jeho prirodzenú krásu.

Šperkovnice využívajúce krásy materiáluŠperkovnice využívajúce krásy materiálu

Luxusné šperkovnice v dreve a koži

Ak túžite po luxusnej šperkovnici, siahnuť môžeme do ponuky šperkovníc v koži či dreve. K ich výrobe sa využívajú rôzne typy koží, vrátane krokodílej. Ohľaduplnejší variant je však kvalitne vyrobená imitácia. Drevené šperkovnice sú potom vyrobené obvykle z rôznych exotických drevín, ich povrch je starostlivo upravený.

Pri výbere týchto šperkovníc je dôležité venovať pozornosť vnútornému prevedeniu, najmä použitým materiálom a kvalite spracovania.

Luxusná šperkovnicaLuxusná šperkovnica

Drevo ukryté vo farbe

Ak vám klasické drevo nič nehovorí a radšej by ste nejaký hladší, čistejší dizajn, siahnuť môžete po lakovaných drevených šperkovniciach. Takto upravené drevo je totiž veľmi príjemným materiálom zodpovedajúci trendom. Napríklad tieto šperkovnice v pastelových farbách a matnom laku potešia nielen slečny, svoje miesto nájdu aj u dám.

Lakované drevo v pastelových odtieňochLakované drevo v pastelových odtieňoch

Veselé farby a motívy

Veselé farby a motívy sú k videniu aj na drevených šperkovniciach. Aj v tomto prípade bude štruktúra dreva dôkladne skrytá pod lakom. Veselé, originálne motívy urobia z takej šperkovnice skvelý bytový doplnok. Trebárs šperkovnice v tvare truhličky s ruskými Matriošky sa stanú výraznou súčasťou interiéru.

Lakovaná šperkovnica s matrioškamiLakovaná šperkovnica s matrioškami

Trocha Orientu

Orient sa preslávil okrem iného krásne zdobenými predmetmi za využitia rôznych materiálov a typických ornamentov. Drobné drevené šperkovnice sú potom pre toto zdobenie ako stvorené. Ako základ poslúži lak v rôznych farbách. Na neho sa kladú rozličné drobné kúsky, ako napríklad kamienky, sklo alebo kovové dieliky.

Kvapka orientuKvapka orientu

Článok Drevené šperkovnice elegantne skryjú cennosti bol publikovaný 31. března 2013 v 07.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...